Щодо випадку АЧС у Кіровоградській області

Відповідно до повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області від 20.06.2022, згідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 19.06.2022 № 2581 в патологічному матеріалі від 1 трупа кабана 11 місячного віку, виявленого в підсобному господарстві с. Івано-Благодатне, Кропивницького району, Кіровоградської області виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

В зв’язку з вищезазначеним наразі проводяться заходи, спрямовані на  посилення проведення профілактичних заходів, направлених на недопущення та розповсюдження АЧС на підприємствах, діяльність яких пов’язана з обігом свиней та в особистих селянських господарствах області шляхом проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи з обов’язковим розповсюдженням інформаційних листівок щодо посилення заходів та запобігання виникнення вірусу АЧС з зазначенням в них номерів телефонів гарячої лінії.

У разі виявлення трупів свиней або їхніх решток необхідно негайно повідомити місцеві управління Держпродспоживслужби або районні державні лікарні ветеринарної медицини.