Щодо випадку АЧС на території мисливського обходу № 5 Казанківського МРГ, Казанківської селищної ради, Баштанського району, Миколаївської області

24.12.2023 на території мисливського обходу № 5 Казанківського МРГ (біля с. Любомирівка), Казанківської селищної ради, Баштанського району, Миколаївської області  виявлено 6 голів трупів диких свиней.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Миколаївській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби        м. Миколаїв встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 002368 п.м./23 від 24.12.2023).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 25.12.2023 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Баштанській районній військовій адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду та встановлено карантин з 25.12.2023.

Встановлено епізоотичне вогнище визначено місце, де знайшли трупи диких свиней (мисливський обхід № 5 Казанківського МРГ, Казанківської селищної ради, Баштанського району, Миколаївської області).

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища до якої включили с. Любомирівка, Казанківської селищної ради, Баштанського району, Миколаївської області.

До зони нагляду радіусом 3 км від зовнішніх меж зони захисту, до якої увійшли населені пункти с. Новоолександрівка, с. Пищевиця, с. Весела Балка,           Казанківської селищної ради, Баштанського району, Миколаївської області.

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.