Щодо виконання фітосанітарних вимог Китайської Народної Республіки
Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує, що експорт до Китайської Народної Республіки таких культур як ячмінь, кукурудза та соя можуть здійснюватися виключно з дотриманням фітосанітарних вимог країни імпортера.
Відповідно до вимог Китаю імпорт вищезазначених культур відбувається на підставі протоколів фітосанітарних вимог, які є міжнародними договорами міжвідомчого характеру. Так, між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю інспекції та карантину Китайської Народної Республіки підписані такі міжнародні договори України:
- Протокол фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту кукурудзи із України до Китаю (2012);
- Протокол фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої із України до Китаю (2013);
- Протокол фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю з України до Китаю (2013).
Відповідно до вимог цих протоколів, зерно яке експортується, повинне відповідати нормам чинного фітосанітарного законодавства, правилам імпорту та національним стандартам Китаю, а також не містити живих комах і шкідливих організмів, які знаходяться під карантинним контролем у Китаї.
Однією із вимог Китайської Народної Республіки також є обстеження місць вирощування кукурудзи, сої та ячменю у період вегетації щодо наявності таких шкідливих організмів:
- у посівах ячменю: Tilletia controversa (карликова сажка), Pseudocercosporella herpotrichoides (церкоспорільозна гниль), Gaeumannomyces graminis (офіобольозна коренева гниль), Barley stripe mosaic virus (штрихувата мозаїка ячменю). Крім того, вимагається встановлення зони вільної від шкідливого організму Tilletia controversa;
- у посівах кукурудзи: Pantoea stewartii subs.Stewartii (бактеріальне пожовтіння кукурудзи), Cladosporium griseo-olivaceum (кладоспоріум сіро-оливковий), Wheat streak mosaic virus (вірус смугастої мозаїки пшениці);
- у посівів сої: Phytophtora sojae (фітофтора сої), Verticillium albo-atrum (вертицильоз біло-чорний), Verticillium dahliae (вертицильозне в’янення), Curtobacterium flaccumfaciens pv. Flaccumfaciens (іржаво-бура плямистість), Alfalfamosaicvirus (вірус мозаїки люцерни), Arabis mosaic virus (вірус мозаїки резухи), Tobacco ringspot virusта (вірус кільцевої плямистості тютюну), Ditylenchus dipsaci (стеблова нематода).
Обстеження проводяться державними фітосанітарними інспекторами у такі періоди вегетації:
- посіви ячменю – від фази колосіння до фази молочної стиглості зерна;
- посіви кукурудзи – від фази викидання волоті до фази молочної стиглості зерна;
- посіви сої – від фази цвітіння до фази закінчення формування бобів.
Обстеження включає огляд посівів, збір шкідливих організмів, уражених рослин та відбір зразків рослин, які направляються до уповноважених фітосанітарних лабораторій України для проведення фітосанітарної експертизи. Експертиза проводиться за допомогою визначених стандартних методів, які передбачають застосування тест-систем.
З метою визначення необхідної кількості тест-систем та забезпечення вчасного їх придбання, звертаємося до суб’єктів господарювання, які мають наміри експортувати зерно ячменю, кукурудзи та сої до Китайської Народної Республіки, з проханням надати Головному управлінню Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформацію про прогнозовану кількість полів (із зазначенням культури) які будуть обстежуватися на території області у 2025 році. Інформацію просимо надати до 26 березня 2025 року на електронну адресу dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua.
Також інформуємо, що відповідно до статті 46 Закону України «Про карантин рослин» однією із підстав для ухвалення рішення про відмову у видачі фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт є невідповідність об’єктів регулювання вимогам фітосанітарних заходів країни-імпортера.
За більш детальною інформацією просимо звертатися за адресою: пр-т. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, тел. (0512) 30-43-25, (0512) 30-43-14.
-
16:40, 24 Березня
Професійна атестація майбутніх трактористів у Миколаєві: підсумки та результати
-
17:16, 21 Березня
Контроль за станом питного водопостачання на території Первомайського району
-
13:58, 21 Березня
Актуальні питання організації харчування в школах: онлайн-наради з освітянами громад області
-
13:49, 21 Березня
Актуальні питання організації харчування в школах: онлайн-наради з освітянами громад області
-
13:05, 21 Березня
Дотримання санітарного законодавства в салонах краси і перукарнях – запорука безпеки та здоров’я споживачів!
-
12:44, 21 Березня
Безпечність води у закладах освіти: нагадуємо основні правила
-
12:15, 21 Березня
Моніторинг цін на лікарські засоби
-
18:21, 20 Березня
Здійснення позапланових заходів державного контролю
-
10:59, 20 Березня
Захист прав споживачів в умовах війни: ефективні механізми та практичні поради» (інтерв’ю на радіо «Радіодень МИКОЛАЇВ»)
-
18:25, 19 Березня
Вебінар-нарада щодо актуальних питань у сферах захисту та карантину рослин