Щодо результатів державного нагляду об’єктів водопостачання на території Миколаївській області

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області,  не зважаючи на військовий стан  ведеться постійна робота в напрямку  здійснення контролю за виконанням доручення Прем’єр – міністра України від 20.12.2022р.   №57940/38/1-21,  протоколу  засідання Державної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 07.11.2022р. №11, на виконання пункту 3 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020  «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введеного в дію Указом Президента України від 13.03.2020  № 87/2020 щодо забезпечення населення якісною питною водою з метою попередження негативного впливу на стан здоров’я людини.

Протягом  тижня, з 01.06.23 по 07.06.23 спеціалістами Держпродспоживслужби перевірено 5 суб’єктів господарювання в сфері питного водопостачання, на  балансі яких утримується 21 водопровід. В ході перевірок відібрано 21 пробу питної води для дослідження на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники. За результатами проведених обстежень  надано  5 приписів та підготовлено і направлено органам місцевого самоврядування і суб’єктам господарювання в сфері питного водопостачання  6 листів та пропозицій щодо здійснення заходів, направлених на покращення стану питного водопостачання, в тому числі організації виробничого контролю, розробки технологічних регламентів.  За виявленими порушеннями складено 2 протоколи про адміністративне правопорушення.

Усього з  початку  року  до теперішнього часу перевірено 33 суб’єкта господарювання в сфері питного водопостачання, на  балансі яких утримується 114 водопроводів та 121 об’єкт децентралізованого водопостачання (шахтних колодязів, пунктів розливу, бюветів). В ході перевірок відібрано 95 проб питної води з об’єктів централізованого водопостачання для дослідження на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники, з них не відповідає за мікробіологічними показниками 25, що складає 26,3% та 76 – за санітарно-хімічними, що складає 80%.  Також  відібрано 49 проб питної води з об’єктів децентралізованого водопостачання для дослідження на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники, з них не відповідає за мікробіологічними показниками 29, що складає 59,1% та 31 – за санітарно-хімічними, що складає 63,3%.  За результатами проведених обстежень  надано  32 приписи та підготовлено і направлено органам місцевого самоврядування і суб’єктам господарювання в сфері питного водопостачання  299 листів та пропозицій щодо здійснення заходів. За виявленими порушеннями складено 10 протоколів про адміністративне правопорушення.

Робота в зазначеному напрямку триває.