Щодо регулювання цін на продукти харчування

З метою забезпечення цінової стабільності у державі в умовах воєнного стану Урядом введено регулювання цін на окремі продовольчі товари, що мають істотну соціальну значущість шляхом встановлення обов’язкового для суб’єктів господарювання граничного рівня торговельної надбавки (націнки) в розмірі не більш як 10 відсотків з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу (п. 4112 постанови Кабінету Міністрів України від 12.09.2020 № 1236).

До таких продовольчих товарів належать:

  • борошно пшеничне вищого сорту;
  • батон;
  • хліб житньо-пшеничний;
  • молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці);
  • птиця (тушка куряча, четвертина тушки курячої);
  • яйця курячі категорії С1;
  • олія соняшникова рафінована.

За перевищення граничного рівня торговельної надбавки при реалізації вказаних товарів відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення» до суб’єктів господарювання застосовуються адміністративно – господарські санкції.

Розпорядженням Миколаївської обласної військової адміністрації від 15.03.2022 № 89-р (далі – Розпорядження 89-р) суб’єктів господарювання зобов’язано не допускати необґрунтованого підвищення цін на борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупу гречану та вівсяну, свинину, яловичину, птицю (тушки курячі), молоко, масло вершкове, сметану, яйця курячі, олію соняшникову, цукор кристалічний, капусту білокачанну, цибулю ріпчасту, буряк, моркву, картоплю, етанол (розчин 96%), нестероїдні протизапальні лікарські засоби вітчизняні, антибактеріальні лікарські засоби вітчизняні, бензин (марки А-92, А-95), дизельне пальне, газ скраплений для автомобілів.

Головному управлінню Національної поліції в Миколаївській області, Головному управлінню Держпродспоживслужби в Миколаївській області, Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Миколаївській області, виконавчим органам сільських, селищних, міських рад зобов’язано забезпечити контроль за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на товари.

У разі необґрунтованого зростання цін на відповідні групи товарів вказані державні органи робитимуть необхідні кроки із стабілізації таких цін.