Щодо проведених заходів за станом об’єктів водопостачання в зоні підтоплення на 21.06.2023

В зв’язку з підтопленням частини населених пунктів Миколаївської області внаслідок руйнування дамби Каховської ГЕС, Головним управлінням  Держпродспоживслужби, з метою запобігання негативних наслідків,  пов’язаних з можливим забрудненням питної води, вжито наступних заходів.

За аналізом отриманих від ДУ «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» результатів моніторингу  питної води,  Головним управлінням, в зв’язку з невідповідністю питної води санітарним вимогам за мікробіологічними та санітарно-хімічними показникам,  надано пропозиції про припинення постачання води  з пунктів розливу адресами: вул. Лазурна,30, вул. Г. Карпенко, 51а, вул. Біла, 71, вул. Лазурна,18д, вул. Крилова,50, вул. Курортна, 11а. Реалізацію води припинено, після  вжиття заходів, направлених на покращення показників води та лабораторного підтвердження якості води санітарним вимогам, роботу пунктів буде відновлено.

Спеціалістами головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області розпочато в місті Миколаєві обстеження пунктів розливу та пунктів доочищення питної води з відбором проб води. Станом на 21.06.2023 обстежено 10 пунктів розливу води з відбором проб води для дослідження на відповідність гігієнічним вимогам. Відібрані зразки води в роботі.

Проведено дві позапланові перевірки об’єктів водопостачання з відбором проб води, що розташовані в зоні підтоплення Горохівської та Радсадівської ОТГ. Перевіркою охоплено 9 водопроводів. За результатами перевірки надано приписи про усунення виявлених порушень, складено протокол про санітарне порушення.

Робота в зазначеному напрямку триває.