Щодо проведення роботи по профілактиці коронавірусної інфекції в Снігурівському районі

В Миколаївській області з початку епідемії з підозрою на коронавірусну інфекцію в Миколаївському обласному центрі лікування інфекційних хвороб знаходилось біля 30 осіб, станом на 08:00 25.03.2020 року не виявлено жодного випадку захворювання на коронавірусну інфекцію.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 08:00 25 березня в Україні 113 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

З метою запобігання поширення коронавірусної інфекції та проведенням контролю за вжиттям заходів із запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 суб’єктами господарювання,  в Снігурівському районі створено робочу групу   із залученням фахівців Снігурівського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

На виконання Постанови КМУ № 215 від 16.03.2020року «Про запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» повідомляє, що протоколом №2 від 12.03.2020року комісії ТЕБ та НС при Снігурівський РДА затверджено ряд заходів щодо профілактики COVID-19,  а саме ведення карантину  в закладах освіти та закладах культури району з 13.03.2020року по 03.04.2020року, обмеження масових заходів, проведення роз’яснювальної роботи серед населення району, тощо. На даний час всі заклади освіти, а саме ЗОШ – 33, ДНЗ – 31 не працюють, дистанційне навчання проводиться по  33 ЗОШ, по всім закладам освіти розповсюджено пам’ятки щодо профілактики COVID-19.

На території району знаходиться  226 суб’єкти роздрібної торгівлі, 1 супермаркет, 4 оптових склади продовольчих товарів. Також на території району функціонує 1 млин, 2 хлібзаводи, 2 олійні  та  1 ринок,  який – з 23.03.2020року не працює. Доведено рекомендації щодо проведення профілактичних  та запобіжних заходів  з недопущення  поширення випадків COVID-19 по супермаркетам -1, оптовим складам – 4, суб’єктам роздрібної торгівлі – 49, 1 млин, 2 хлібзаводи, 2 олійні.

На території району знаходяться  23 об’єкти  громадського харчування. Всі заклади громадського харчування на даний термін зачинені.

Снігурівським міжрайонним управлінням направлено на електронні скриньки головам сільських рад рекомендації та пам’ятки щодо запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 з подальшим поширенням по об’єктам соціально-побутового призначення.

Снігурівським міжрайонним управлінням проводиться подальша робота з суб’єктами господарювання щодо профілактичних  та запобіжних заходів  з недопущення  поширення випадків COVID-19.

В разі виявлення порушень, просимо надавати пропозиції до органів місцевого самоврядування для вжиття заходів в межах повноважень та до органів Національної поліції.

Нагадуємо! Як себе захистити від коронавірусної інфекції!!!

-Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям, повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.

-За перших симптомів звертайтеся до лікаря , у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

-Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд, користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.

-Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ, з тими, хто має симптоми застуди,  мінімальна дистанція — 1,5 метра.

-Уникайте дотиків до свого обличчя, не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.

-Термічно обробляйте продукти, не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.