Щодо проведення роботи по профілактиці коронавірусної інфекції в Первомайському районі

В Миколаївській області з початку епідемії з підозрою на коронавірусну інфекцію в Миколаївському обласному центрі лікування інфекційних хвороб знаходилось біля 32 осіб, станом на 08:00 26.03.2020 року не виявлено жодного випадку захворювання на коронавірусну інфекцію.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 08:00 26 березня в Україні 145 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 5 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.

В зв’язку із поширенням COVID-19  в світі та введеним карантином в Україні,   на виконання Постанови КМУ  №211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», Первомайським міжрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області ще наприкінці лютого почато проведення кампанії із запобігання поширення коронавірусу COVID-19 на території м. Первомайська та Первомайського району. З метою профілактики та недопущення розповсюдження серед населення захворювання COVID-19  проводиться сумісна робота з органами місцевого самоврядування.  Насамперед, проводиться постійне інформування про заходи попередження та профілактики захворювання через публікації на офіційних web-сайтах м. Первомайська та Первомайського району, в соціальних   мережах.  Розповсюджено понад 70 інформаційних плакатів щодо профілактики коронавірусної інфекції серед закладів освіти, лікувально-профілактичних закладів, представників сільських рад, представниківм підприємств пасажирських автоперевезень. Закладам роздрібної торгівлі харчовими продуктами направлено інформаційні пам’ятки з рекомендаціями щодо проведення профілактичних заходів.

На позачергових  засіданнях  комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті Первомайської міської ради та Первомайській райдержадміністрації  запроваджена низка обмежувальних заходів на період надзвичайної ситуації в країні:

– призупинення освітнього процесу в закладах освіти усіх типів та форм власності м. Первомайська та Первомайського району;

– тимчасова заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом при міському, міжміському  сполученнях;

– тимчасова заборона перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автотранспорті, який виконує регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах (при умові щоденної обробки транспорту з використанням миючих та дезінфікуючих засобів);

-тимчасове призупинення роботи ринків незалежно від форми власності і підпорядкування, у тому числі продуктових.

Що стосується роботи закладів громадського харчування (кафе, ресторани і т. д.),  торгівельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності та закладів спільного громадського користування, вони тимчасово припинили свою роботу.

Водночас дозволена торгівля продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Посилено контроль за системами водопостачання та водовідведення населених пунктів.

Нагадуємо, що лише за допомогою об’єднаних зусиль  можливе запобігання поширення коронавірусу COVID-19, а тому просимо кожного  свідомо та відповідально віднестися  до карантинних заходів та заходів профілактики.

Особи, які не дотримаються  карантинних заходів ( тимчасових обмежувальних заходів) будуть притягнуті до відповідальності згідно діючих нормативно – правових актів.

В разі виявлення порушень, просимо надавати пропозиції до органів місцевого самоврядування для вжиття заходів в межах повноважень та до органів Національної поліції.

 

Будьте обачливі та відповідальні, дотримуйтесь основних правил профілактики:

 

-Уникайте місць великого скупчення людей.

-Без зайвої потреби не відвідуйте громадські місця.

-Поважайте особистий простір, тримайте дистанцію на відстані півтора метри від інших людей, зокрема від тих, хто кашляє та чхає.

-Дотримуйтесь правил особистої гігієни.

-Зміцнюйте свій імунітет (потурбуйтесь про повноцінне харчування, здоровий сон та фізичні вправи).

-Якщо ви відчули себе погано, залишайтесь вдома. При підвищенні температури, появі кашлю або утрудненого дихання НЕГАЙНО звертайтеся за медичною допомогою.