Щодо посиленого державного ветеринарно-санітарного контролю за реалізацією риби, в наслідок руйнування Каховської ГЕС

З дати руйнування Каховської ГЕС, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області вжито заходів щодо забезпечення здійснення посиленого державного ветеринарно-санітарного контролю за надходженням, реалізацією риби та рибопродуктів на агропродовольчих ринках області.

При здійсненні державного ветеринарно-санітарного контролю проведено 1281 досліджень живої риби, 2216 експертизи замороженої риби, готової продукції на 40 агропродовольчих ринках області. За результатами досліджень невідповідностей не встановлено.

Крім того, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області приймають участь в робочих групах з числа представників Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, Державної екологічної інспекції Південно – Західного округу (Миколаївська та Одеська області), органів місцевого самоврядування, щодо перевірки дотримання вимог порядку збуту та розповсюдження водних біоресурсів на ринках та невстановлених місцях торгівлі (стихійні місця продажу) міста Миколаєва та Миколаївської області.

Під час перевірок, здійснено відвідування 17943 місць торгівлі, з яких на ринках 9580, в магазинах 5418, кіоски 1406, місць стихійної торгівлі 1539.

За результатами складено 26 адміністративних протоколів з яких за статтею 88-1 КУпАП – 2, статтею 159 КУпАП – 6, статтею 160 КУпАП – 18, порушено 31 кримінальних проваджень за статтею 249 ККУ, вилучено 35793 одиниці рибної продукції та 909 раків,  продуктів харчування тваринного походження домашнього виробництва – 207 кг.