Щодо перевірок у сфері комунальних послуг

Сектором контролю за регульованими ціна за поточний період 2019 року у суб’єктів господарювання проведено 9 контрольних заходів, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, поводження з побутовими відходами. Найбільш поширеним порушенням при формуванні тарифів є включення  до розрахунку  планованого прибутку.

Згідно законодавства з ціноутворення планований прибуток визначається як сума коштів, що додається до суми повної планованої собівартості і спрямовується на здійснення заходів інвестиційної програми, погашення основної суми запозичень,  нарахування дивідендів, відрахування до резервного капіталу.

Надавачі послуг до складової тарифу включали планований прибуток за відсутності відповідних розрахунків, резервного  капіталу і запозичень, інвестиційної програми, погодженої органом місцевого самоврядування, тощо. Таке включення планованого прибутку здійснюється у супереч діючого законодавства, а отримана виручка є необґрунтованою.

За результатами перевірок до суб’єктів господарювання застосовано штраф на загальну суму 504,9 тис. грн, попереджено обрахування споживачів у розрахунку на рік у сумі 1 964,5 тис. грн.