Щодо перевірки готовності закладів освіти Єланецького району до нового навчального року 2020-2021 та роботи закладів в умовах карантинних обмежень

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївської області, на підставі наказу № 59/1 від 11.08.2020р. Єланецької райдержадміністрації, взято участь у роботі комісії щодо перевірки готовності закладів освіти Єланецького району до нового навчального року 2020-2021 та роботи закладів в умовах карантинних обмежень, виконанню заходів, направлених на недопущення та розповсюдження захворюваності дітей на коронавірусну інфекцію.

В ході комісійних перевірок було обстежено 18 закладів дошкільної освіти (100%) та 16 загально-освітніх шкіл (100%) Єланецького району. Були встановлені грубі порушення чинного законодавства в сфері питного водопостачання:

В 100% перевірених закладів навчально-виховний процес дітей здійснюється без забезпечення питною водою гарантованої якості, що є порушенням вимог п.1 розділу V «Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» №563/28693, р.7 ДсанПіН 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу».

В 100% закладах відсутня система централізованого водопостачання, що є порушенням вимог п.2 розділу V «Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» №563/28693, р.7 ДсанПіН 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу».

В усіх закладах для задоволення потреб у воді використовують привізну воду з періодичністю 1 раз на 1-3 місяці, що є грубим порушенням терміну зберігання води в стаціонарних ємностях, який не повинен перевищувати 24 години. Робота закладів освіти може здійснюватися тільки за умови відповідності води ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”

Не створені умови для організації харчування дітей згідно вимог ДСанПіНу 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу». Потребують проведення ремонту 13 харчоблоків загальноосвітніх закладів, що складає 81%.

В 85% загальноосвітніх закладах не дотримуються санітарні вимоги при влаштуванні та обладнанні території: територія огороджена частково, асфальтове покриття на території пошкоджене, відсутні контейнера з кришками для збору ТПВ, частина дерев потребує обрізки.

В 13 загальноосвітніх закладах не забезпечена організація медичного обслуговування, що складає 80%.

Не дотримуються вимоги, передбачені Постановою Головного державного санітарного лікаря України «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти га період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби» № 50 від 22.08.2020, а саме: 9 загальноосвітніх закладів не забезпечені температурним скринінгом, п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту, що складає 56%.

Не дотримуються вимоги, передбачені Постановою Головного державного санітарного лікаря України «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти га період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби» № 25 від 21.05.2020, а саме:7 закладів дошкільної освіти не забезпечені температурним скринінгом, п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту, що складає 39%.