Питання організації харчування дітей в закладах освіти знаходиться на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.
Харчування відіграє серйозну роль в питанні повноцінного розвитку і зростання дітей. Раціональний режим харчування, збалансованість раціону, дотримання санітарно-гігієнічного та санітарно-протиепідемічного режиму в закладах освіти є основними умовами для нормального росту і розвитку дітей, підвищення опірності дитячого організму до захворювань. Пам’ятайте, що їжа у школі має бути не тільки корисною, але й смачною і різноманітною. Якщо дитина в закладі освіти відмовляється від їжі, то вона не отримує необхідну кількість поживних речовин які вберігають її від численних хвороб.
За безпечність та якість харчування, згідно вимог законодавства, відповідають керівники закладів освіти та оператори ринку, що здійснюють організацію харчування дітей в закладах освіти.
Впливати на організацію харчування в закладах освіти можуть також батьки, а саме проводити опитування дітей які страви їм подобаються, а які вони не їдять. У разі встановлення великої кількість залишків їжі на тарілках дітей, інформувати керівників закладів освіти, суб’єктів господарювання, що здійснюють організацію харчування в закладах освіти, з метою проведення заміни страв. Згідно п.54 «Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305, суб’єкти господарювання, що здійснюють організацію харчування дітей в закладах освіти повинні забезпечити зміну страв, їх приготування та врахування відгуків і пропозицій здобувачів освіти/дітей, їх батьків або інших законних представників та персоналу закладів щодо задоволення якістю харчування з метою обмеження обсягу харчових відходів.
Лише спільними зусиллями ми можемо забезпечити здорове та безпечне навчання та майбутнє наших дітей!