Щодо невідповідності насіння соняшнику показникам безпечності

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області на виконання Плану державного моніторингу харчових продуктів рослинного походження у оператора ринку (виробника) ПСП «Заповіт» (с. Станіславчик, Первомайський район, Миколаївська область) відібрано зразки харчових продуктів рослинного походження (насіння соняшнику).

За результатами проведених лабораторних досліджень виявлено  невідповідність насіння соняшнику показникам безпечності – перевищення вмісту масової частки кадмію.

До відома: Кадмій — один з небагатьох елементів, що не виконує конструктивних функцій в людському організмі. Цей елемент і його сполуки є надзвичайно токсичними, навіть, у незначних концентраціях. Має властивість накопичуватись в організмах і екосистемах. Вдихання кадмієвого пилу швидко призводить до захворювань, часто смертельних, дихальних шляхів і нирок (найчастіше — ниркова недостатність). Поглинення будь-якої значної кількості кадмію викликає негайне ураження печінки і нирок. Сполуки, що містять кадмій є також канцерогенними.

Головним управлінням вживаються заходи щодо недопущення до реалізації харчових продуктів, які не відповідають показникам безпечності.