Щодо необхідності впровадження систему НАССР на харчоблоках закладів освіти

26 листопада 2019 року о 10 год. в актовому залі Арбузинської РДА  Миколаївської області  відбулася семінар-нарада на тему: «Щодо здійснення заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів та впровадження постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР». На нараді були присутні  представники райдержадміністрації, голови селищних та сільських рад, представники відділу освіти, директори  загальноосвітніх шкіл та завідувачі  до  шкільних навчальних закладів. Загальна кількість учасників наради склала  19 осіб.

Начальник  Арбузинського  міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  Сецько  О.В. звернула увагу присутніх на необхідності посилення контролю, збільшенню фінансування, прозорості проведення тендерних закупівель та систематичному проведенні досліджень харчових продуктів, які постачаються у шкільні їдальні та дитячі садки.

 

FILE100RECOR

Заступник  начальника управління,  начальник  відділу  безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Арбузинського  міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Паталашенко  Т. В. розповіла про основні вимоги та терміни щодо запровадження системи НАССР в харчоблоках закладів освіти, яка повинна посилити контроль щодо якості та безпечності харчових продуктів. На сьогоднішній день система НАССР є обов’язковою до запровадження на підприємствах, де розташовані виробничі потужності. Ця система дозволить зменшити кількість інфекційних захворювань, пов’язаних з організацією харчування в школах та дитячих садочках.

Також під час зустрічі учасникам семінару був презентований проект програми від Держпродспоживслужби «Дітям Прикарпаття – якісне харчування», яка дозволить керівникам шкіл, дитячих садків, відповідальним особам віддати на дослідження харчові продукти, які постачаються в харчоблоки в будь-який момент, якщо виникнуть для цього підстави чи сумніви.