Щодо моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження на території Миколаївської області

Виконання державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження є надзвичайно важливий державний захід, що дає змогу оператора ринку харчових продуктів експортувати харчові продукти, а також збільшувати кількість міжнародних ринків.

Контроль залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження знижує ризик потрапляння на споживчий ринок небезпечних продуктів тваринного походження, підвищує конкурентоспроможність продуктів українського виробництва та забезпечує їх вихід на зовнішній ринок, зокрема ринки Європейського Союзу.

Питання включення до переліку третіх країн, з яких дозволено імпорт тварин та харчових продуктів тваринного походження до Європейського союзу, вирішується Європейською комісією на підставі поданих планів державного моніторингу та звітів про їх виконання.

Держпродспоживслужба як компетентний орган надає додаткові гарантії, що харчові продукти, призначені для експорту до держав-членів Європейського Союзу, відповідають встановленим українським законодавством вимогам та вимогам ЄС, відповідним максимально допустимим рівням залишків регламентованих законодавством ЄС згідно із Регламентами ЄС                  № 37/2010, № 124/2009, № 396/2005 та № 915/2023.

У 2024 році, згідно відповідного плану, державними ветеринарними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області на підконтрольних потужностях, відібрано та доставлено до уповноваженої лабораторії в м. Київ 188 зразків (м’язи, молоко, яйця, риба, мед) для дослідження на наявність залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів. Результати досліджень очікуються.