Щодо моніторингу цін на лікарські засоби

Сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області на виконання доручення Уряду проводиться щомісячний моніторинг цін на лікарські засоби, які підлягають відшкодуванню згідно реєстрів таких цін, затверджених наказами Міністерства охорони здоров’я, за програмою Уряду «Доступні ліки» .

Для проведення моніторингу охоплено 26 аптечних закладів, які надають сектору контролю за регульованими цінами інформацію у табличному вигляді, де зазначають ціни виробника, постачальника, роздрібні та рівень відшкодування вартості ліків за рахунок бюджету.За 9 місяців поточного року проведено аналіз більш як на 93 тисячі цін. У червні встановлено факт завищення оптово-відпускної ціни виробника на лікарський препарат Амлодипін-Дарниця на 0,76 грн. Виробник з даного факту пояснив, що постачальник лікарського засобу не є їхнім партнером, контракти з ним не укладалися, товар не відпускався.

При подальшому з’ясуванні даного питання встановлено, що завищення ціни сталося з вини постачальника внаслідок технічної помилки. З метою недопущення подібних помилок постачальником проведено роботу по удосконаленню програми обліку рухів товарів. Сектором попереджено аптечний заклад про недопущення у подальшому застосування завищених оптово-відпускних цін виробника при формуванні роздрібних цін.