Щодо експорту кормів рослинного походження до Республіки Молдова

Відповідно до листа Національного агентство з безпечності харчових продуктів Республіки Молдова від 29.07.2022 № 02/2-4564 в результаті виконання Загальнодержавної програми моніторингу та нагляду за імпортом кормів для тварин виявлено партію соєвого шроту з вмістом генетичномодифікованих організмів (понад допустиму межу 1%), яка експортувалась з України до Республіки Молдова (підтверджено Актом випробувань ГУ «Центральна фітосанітарна лабораторія» № 10. 00047 від 22.07.2022).

Партія походить від підприємства ТОВ «Транспостач», Кіровоградського району та була ввезена 19.07.2022 через прикордонний пост ТудораСтароказацьке підприємством ТОВ «Ферма» (юридична адреса вул. Піонерська, 25, кв. 2, муніципалітет Бендер і фізична адреса село Зозулені, Рибницького району).

За результатами розслідування було встановлено, що експортер не вказав у супровідних документах факт наявності в партії генетично модифікованих організмів, а також не повідомив про це імпортера.

Зазначається, що згідно із Законом № 755/2001 про біологічну безпеку, за відсутності дозволу, виданого національним органом, заборонено розміщувати генетично модифіковані організми на ринку.

В зв’язку з вищезазначеним Національне агентство з безпеки харчових продуктів хотіло б зазначити, що згідно з національним законодавством Республіки Молдова корми, які експортуються в Молдову, якщо вони містять або складаються з генетично модифікованих організмів, в такому випадку це повинно бути обов’язково зазначено у супровідних документах, бажано у ветеринарно-санітарному сертифікаті.