Щодо дотримання вимог законодавства з ціноутворення на фармацевтичному ринку

За 9 місяців поточного року сектором контролю за регульованими цінами проведено 6 контрольних заходів у сфері формування, встановлення та застосування цін на фармацевтичному ринку.

Здійсненими контрольними заходами порушення законодавства з ціноутворення встановлено у трьох суб’єктів господарювання. А саме, при формуванні роздрібних цін на лікарські засоби, що підлягають державному регулюванню, суб’єктами господарювання торговельні надбавки встановлювалися в завищених розмірах.

Так, при формуванні роздрібних цін на лікарські засоби, включені до Національного переліку основних лікарських засобів, застосовувались торговельні (роздрібні) надбавки, в розмірі від 25,2% до 31,4 %, замість гранично встановленого рівня – 25,0% та від 21,3% до 25,7%, замість гранично встановленого рівня – 20,0 %. При реалізації окремих лікарських засобів, включених до Переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів,  застосовувались торговельні (роздрібні) надбавки в розмірі від 15,9% до 23,4%, замість гранично встановленого рівня – 15,0%.  При реалізації лікарських засобів, що купуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, аптечним закладом застосовувались торговельні надбавки в розмірі від 50,0% до 122,4%, замість гранично встановленого рівня – 10,0%.

Необґрунтована виручка, що становить позитивну різницю між фактичною виручкою від реалізації лікарських засобів та виручкою за цінами, сформованими відповідно до запровадженого способу регулювання склала більш, ніж 66 тис. грн.

За результатами контрольних заходів до суб’єктів господарювання  застосовано адміністративно – господарські санкції на загальну суму більш як 132 тис. грн. Суб’єктам господарювання – порушникам законодавства з ціноутворення видано приписи про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін. Вимоги приписів аптечними закладів виконано, адміністративно – господарські санкції сплачуються до державного бюджету.