Щодо дій вжитих з метою попередження поширення м’яса курятини, яка не відповідає законодавству про харчові продукти

З метою попередження подальшого обігу партії м’яса курятини, яка не відповідає законодавству про харчові продукти та частина якої знаходилась на ПП «Южноукраїнський комбінат харчування», Держпродспоживслужбою Миколаївської області вжито ряд заходів.

Під час позапланового інспектування потужності ПП «Южноукраїнський комбінат харчування» встановлено, що на залишку партія яка не відповідає показникам безпечності відсутня. З метою виключення наявності сальмонели в партіях, що були на залишку, проведено відбір зразків для дослідження в Миколаївській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби. Розпорядженням Головного державного інспектора від 16.10.2019 № 56-р тимчасово призупинено обіг партій харчових продуктів від яких відібрано зразки. За результатами лабораторного досліджень (експертний висновок № 004183 д.к/19 від 25.10.2019) у відібраних зразках не виявлено збудника сальмонельозу.

Під час перевірки етапу простежуваності встановлено, що постачальником продукції є ПП «ЗОЛОТИЙ ЕСТАМП». За результатами інспектування зазначеного оператора ринку не виявлено зберігання партії м’яса курятини, яка не відповідає законодавству про харчові продукти.

Крім того направлено відповідні листи (повідомлення) виробнику м’яса курятини Філія «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» м. Ладижин Вінницької області та Головному управлінню Держпродспоживслужби у Вінницькій області, для вжиття відповідних заходів встановлених законодавством про харчові продукти.

За результатами розслідування проведеного Головним управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області не виявлено ймовірних джерел забруднення продукції патогенними мікроорганізмами. За результатами лабораторних досліджень продукції, проведених Вінницькою регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, не виявлено збудника сальмонельозу.