Шановні жителі м. Миколаєва та Миколаївської області!

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області в межах наданих повноважень, продовжує здійснювати контроль за дотриманням протиепідемічних заходів по профілактиці коронавірусної хвороби на території Миколаївської області, які передбачені постановами Кабінету міністрів України та Головного державного санітарного лікаря України.

Так, за період з 24.08.2020р. по 30.08.2020р. проведено 1022 санітарно – епідеміологічних обстежень, з них закладів громадського харчування – 131, об’єктів торгівлі – 209, дитячих дошкільних закладів – 82, та інші. Особлива увага приділялась загальноосвітним закладам м. Миколаєва та Миколаївської області, які було перевірено по підготовці до нового навчального року та роботі в умовах карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (covid-19), всього перевірено 474 заклади. В ході обстежень було надано пропозицій по усуненню порушень 288, проінформовано органів місцевого самоврядування -33.

Основними порушеннями, які виявленні при проведенні санепідобстежень: відсутність умов дотримання соціальної дистанції при організації харчування дітей та проведення навчального процесу, відсутність безконтактних термометрів для проведення щоденного температурного скринінгу, необхідного запасу засобів індивідуального захисту, деззасобів та антисептиків. За недотримання вимог протиепідемічних заходів з профілактики коронавірусної хвороби до адміністративної відповідальності притягнуто 48 осіб.

Всього з початку введення карантинних заходів притягнуто до адміністративної відповідальності – 886 осіб.

Враховуючи зростання кількості хворих на COVID-19 серед населення Миколаївської області, погіршення епідемічної ситуації, основною причиною якої є недотримання карантинних вимог, Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області закликає дотримуватись рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину, що є запорукою Вашого здоров’я.

Бажаємо здоров’я Вам та Вашим родинам!