Семінар з державними ветеринарними інспекторами відділів безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини міжрайонних, районних та міського управління

28 березня 2019 року управлінням безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини проведено семінар з державними ветеринарними інспекторами відділів безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини міжрайонних, районних та міського управління. Всього прийняло участь у семінарі 37 державних ветеринарних інспекторів.

Метою семінару було огляд українського законодавства, а саме Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»  та законодавства ЄС щодо безпечності харчових продуктів, а саме Регламентів 178/2002, 852/2004, 853/2004, 854/2004, 882/2004 та Директиви 98/83.

Крім цього, на семінарі розглянуто питання здійснення державного контролю за суб’єктами господарювання в 2018 році, виконання Плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження в 2018 році та щодо забезпечення виконання  щорічного плану державного контролю Держпродспоживслужби у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини на 2019 рік, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 27.11.18р. №965.

Детально розглянули:

– оформлення акту, складеного за результатами державного аудиту щодо додержання операторами ринку вимог законодавства стосовно постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, затвердженого наказом Міністерством аграрної політики та продовольства України від 06.02.2017р. № 41;

– формування єдиних справ при здійсненні аудиту та відбору зразків відповідно до Порядку формування єдиної справи розпорядчих документів, що приймаються органом державного нагляду (контролю) під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 03.17.17р. №961;

– порядок відбору зразків та їх перевезення (пересилання) до уповноважених лабораторій для цілей державного контролю, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11 жовтня 2018 року №490.

Зупинилися на підготовці щоквартальної звітності по застосування штрафів відповідно до Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя» та КУпАП.