Інформація щодо випадку чуми м’ясоїдних в м. Миколаєві

15.10.2017 до КП ММР «Центр захисту тварин» (вул. Водопійна, 36 Центр стерилізації та утримання тварин) була привезена собака на стерилізацію (сука рудого кольору). Собака мешкала за адресою вул. Шкапіна, 54.

Собака знаходились в карантинному відділенні. 19.10.2017 р. в ході планового огляду виявлено підвищення температури до 40,1 С, відмову від корму, кволість. В цей же день виявлено ще 3 собаки з подібними симптомами.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в ветеринарній лабораторії ТОВ «Бальд»  м. Києва 24.10.17 р. встановлено діагноз – чума м’ясоїдних. Дана тварина померла 23.10.2017 р.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації даного захворювання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Миколаївській міській раді, рішенням якої затверджено план заходів щодо ліквідації чуми м’ясоїдних на території КП ММР «Центр захисту тварин», визначено межі епізоотичного осередку та загрозливу зону.

Встановлено епізоотичним осередком територію КП ММР «Центр захисту тварин» по вул. Водопійна, 36.

До загрозливої зони відноситься територія, обмежена вул. Новозаводська, вул. Дніпровська, залізничною колією та вул. Водопійна.

Відповідно до рішення ДНПК при Миколаївській міській раді територію КП ММР «Центр захисту тварин» оголошено неблагополучною щодо чуми м’ясоїдних та запроваджено карантин з 03.11.2017р. В загрозливій зоні заборонено: проведення заходів із залученням тварин (виставки, ярмарки); вивіз собак з території КП ММР «Центр захисту тварин» та ввезення на територію даного підприємства тварин, сприйнятливих до чуми м’ясоїдних.

З метою профілактики чуми м’ясоїдних рекомендуємо провести профілактичну вакцинацію тварин згідно інструкцій щодо застосування.

В разі підозри захворювання або наявності падежу тварин, власникам необхідно негайно звернутись до ветеринарних спеціалістів.

Додаткова інформація:

Чума м’ясоїдних – висококонтагіозна вірусна хвороба м’ясоїдних тварин: характеризується лихоманкою, гострим катаральним запаленням слизових оболонок, шкірної висипом, пневмонією та важким ураженням нервової системи.

До вірусу чуми сприйнятливі різні м’ясоїдні тварини: собаки, вовки, лисиці, шакали, песці, тхори, соболі та ін. Колостральний імунітет від  матерів оберігає цуценят від захворювання до 2-3-місячного віку.

Джерелом збудника інфекції є хворі і перехворіли тварини, які виділяють вірус у зовнішнє середовище з витіканнями  з носу, очей, зі слиною, сечею та калом. Собаки, які перехворіли чумою і не мають клінічних ознак, виділяють вірус у зовнішнє середовище до 3 місяців. Резервуаром вірусу в природі є в основному дикі м’ясоїдні, але в окремих випадках можуть бути й інші види тварин. Чума м’ясоїдних реєструється в будь-який час року.

Відділ організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини