Використання відеоматеріалу та врахування інформації в роботі

Сказ-особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту , паралічами і абсолютною смертністю. Сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів , що завдають величезні соціально-економічні збитки.

Завдяки виділеному фінансуванню, в Україні з 2018 року започаткована програма з ерадикації сказу в державі. Ця програма включає в себе імунізацію домашніх тварин проти сказу (собаки, коти) та диких м’ясоїдних тварин.

У 2018 році вперше за останній період була проведена масштабна кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, яка охопила майже всю територію України. Було використано понад 6,6 млн. доз антирабічної вакцини. Для цих цілей застосовувався авіатранспорт, який оснащений системами GPSі системами реєстрації скидання вакцини.

За результатами цієї роботи було підготовлено відповідний відеоролик, який розміщено на YouTube-каналі Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

З метою популяризації роботи рекомендуємо цей ролик використовувати у роботі.

На території Миколаївської області кампанія з пероральної імунізації проводилась у період 16.12.2018 по 25.12.2018. Під час даної кампанії оброблена територія площею в 8113,35 км2. Обробці піддані території Вітовського, Снігурівського, Березнегуватського, Баштанського, Єланецького, Новоодеського, Новобузького та Казанківського районів. При цьому застосовувалась вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак». Всього використано 162,267 тис. доз вакцини.

https://www.youtube.com/watch?v=E1-HRUFWYkE