Проведення ідентифікації та реєстрації тварин

Cow_picking_its_nose_with_its_tongue_thread_8986384

Відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» проводиться ідентифікація усіх сільськогосподарських тварини, які утримуються у господарствах власників. Дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги штучного осіменіння та організовують виставки тварин. Закон приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу та створює систему постійного контролю за станом здоров’я всіх тварин – великої рогатої худоби, свиней, коней, овець, кіз і ветеринарно – санітарним станом усіх господарств країни.

Відповідно до нормативно-правових актів з ідентифікації та реєстрації тварин кожна тварина (ВРХ, ДРХ,) що народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження. Ідентифікація племінних свиней відбувається при переведенні їх до основного стада, але не пізніше, ніж тварина залишить господарство. Товарні свині ідентифікуються при вибутті з господарства.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину» юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов’язана з утриманням та обігом тварин, зобов’язані виконувати вимоги щодо ідентифікації тварин, що їм належать, у тому числі котів, собак та інших дрібних домашніх тварин, які ідентифікуються за допомогою мікрочипів. Статтею 15 цього ж Закону визначено, що переміщення неідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів заборонено.

Виходячи з цього невиконання власниками сільськогосподарських тварин та юридичними особами, діяльність яких пов’язана з розведенням та утриманням тварин, вимог статті 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», статей 15, 37 Закону України «Про ветеринарну медицину» передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на юридичних осіб – від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до Податкового кодексу України один неоподатковуваний мінімум складає 17,00 грн. відповідно штраф на фізичних осіб складає до 135,00 грн., а на юридичних осіб – до 170,00 грн.

Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини