Контроль за питним водопостачанням в місті

Головне управління Дердпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, останнім часом серед населення  міста Миколаєва реєструється значний підйом  захворюваності на вірусний гепатит А. На стаціонарному лікуванні в спеціалізованих лікувальних закладах знаходяться  понад 67 осіб дорослого та дитячого населення.

З метою встановлення вірогідного джерела виникнення та запобігання подальшого поширення випадків захворюваності на вірусний гепатит А серед мешканців м. Миколаєва Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області, за участю фахівців ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України», проведено обстеження 7 пунктів розливу  та пунктів доочищення води (ФОП Римбалович, ФОП Гінжул, ФОП Сидоренко, ФОП Усач, ФОП Євтушенко («Ключ здоров’я») з відбором  проб води для лабораторних досліджень за санітарно-хімічними,  мікробіологічними, вірусологічними показниками.

Також проведено обстеження   МКП «Миколаївводоканал» в частині, дотримання термінів та вжиття необхідних заходів при ліквідації аварій на водопровідних та каналізаційних мережах. ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснено відбір проб питної води на водопровідних мережах МКП «Миколаївводоканал»р.

 

За результатами лабораторного дослідження проб питної води з пунктів доочистки води та пунктів розливу, проведених у вірусологічної лабораторії  ДУ “Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України”, збудника вірусного гепатиту А не встановлено, разом с тим, в досліджених пробах виявлено фрагменти ДНК аденовірусів та РНК ротавірусів.  Лабораторне дослідження проб, відібраних з водопровідної мережі МКП «Миколаївводокангал», триває.

За отриманими результатами було повідомлено всіх власників пунктів розливу та пунктів доочищення води щодо проведення заходів, по приведенню пунктів, у відповідність до вимог, а саме: промивка систем, заміна фільтрів та проведення повторних лабораторних досліджень на мікробіологічні та вірусологічні показники.

Станом на 10.01.2018р. в усіх пунктах, де виявлені фрагменти ДНК аденовірусів та РНК ротавірусів, проведена промивка систем та заміна фільтрів, на підприємстві ТОВ «КИ ОФ ХЕЛФ» ТМ «Ключі здоров’я»  проведена промивка та дезінфекція ємностей в 17 пунктах розливу, що розташовані у Заводському районі. Пункт доочистки ФОП Сидоренко закрито на ремонт.

Обстеження підприємств, що виробляють та реалізують питну воду для населення тривають.  Проведено обстеження  кіосків – автоматів по розливу питної води, які розташовані у Заводському районі загальною кількістю 15 одиниць («Наш родник» ФОП Руденко, ТОВ «Аква сана»), перевірено два підприємства, що виробляють бутильовану питну воду (ТОВ «ЮР-АКВА», ТОВ фірма «СКВІД»). За результатами перевірок надаються рекомендації щодо проведення профілактичних промивок та дезінфекції ємностей та виконання позачергові лабораторні дослідження води.

Обстеження підприємств по виробництву та реалізації питної води триває.