Щодо формування тарифу на комунальну послугу

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області проведено позапланову перевірку комунального підприємства з питання дотримання вимог законодавства з ціноутворення.

Підприємство надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, поводження з рідкими побутовими відходами – тарифи на які регулюються державою, та інші послуги за вільними цінами.

У лютому поточного року рішенням виконавчого комітету міської ради на централізоване водопостачання та водовідведення встановлено нові тарифи. Перевірка засвідчила, що при їх формуванні допущено ряд порушень.

Так, при проведенні розрахунку нормативної чисельності робітників по обслуговуванню очисних споруд, насосних станцій, мереж водопроводу та каналізації підприємством застосовано коефіцієнт приведення явочної чисельності до облікової. Застосування такого коефіцієнту чинним законодавством не передбачено.

Нормативну чисельність слюсаря АВР з обслуговування каналізаційних мереж завищено на 1 одиницю. До витрат на збут безпідставно включено заробітну плату 6-м працівникам з ремонту і встановленню водомірів, виходячи з розрахунку обслуговування лічильників споживачів. Згідно діючого законодавства до структури тарифу можуть бути включені витрати на обслуговування тільки власних лічильників, яких у підприємства обліковується лише 16 штук. На таку мізерну кількості лічильників окремої одиниці на їх обслуговування нормативами не передбачено.

Загальновиробничі норми питомих витрат електроенергії на 2018 рік затверджено директором підприємства та погоджено міським головою, які є не уповноваженими особами. Розподіл адміністративних витрат та витрат на збут здійснено пропорційно до прямих витрат, а не до виробничої собівартості. До тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення безпідставно включено витрати, пов’язані з наданням інших послуг.

Комунальна послуга поводження з рідкими побутовими відходами надається за вільними цінами, затвердженими підприємством, в той час, як тариф на цю послугу повинен встановлюватись органом місцевого самоврядування.

За результатами перевірки підприємству надано припис в якому вимагається усунути встановлені порушення шляхом здійснення розрахунку зазначених тарифів відповідно до вимог діючого законодавства.

При умові виконання вимог припису тарифи на послуги зменшаться, а відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» до підприємства не будуть застосовані адміністративно-господарські санкції на суму понад 300,0 тис. грн.