Щодо державної реєстрації потужностей операторами ринку харчових продуктів

20180215092523

Згідно статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.

Порядок проведення державної реєстрації потужностей, який визначає процедуру державної реєстрації потужностей, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів, затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 №39 (далі-Порядок).

Державна реєстрація потужностей проводиться в територіальних органах Держпродспоживслужби за місцем знаходження потужностей.

Станом на 01.01.2018 на території Миколаївської області зареєстровано 7 735 потужностей в тому числі 1 009 потужності первинного виробництва.

В Миколаївській області спостерігається низька активність операторів ринку харчових продуктів (далі-Оператори ринку) до реєстрації потужностей особливо первинного виробництва на яких виробляється первинна продукція. Найменшу кількість потужностей первинного виробництва зареєстровано у Веселинівському (4), Вознесенському (9), Очаківському (6), Кривоозерському (6) районах. Не зареєстровано жодної потужності первинного виробництва у Врадіївському районі.

Необхідно зазначити, що згідно статистичних звітів станом на 01.01.2018 в області нараховується близько чотирьох тисяч діючих виробників сільськогосподарської продукції (первинна продукція), потужності яких підлягають державній реєстрації.

Відповідно до зазначеного Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (далі-Головне управління) приходить до висновку, що на теперішній час не всі діючі потужності зареєстровані їх Операторами ринку.

Проведення державної реєстрації потужностей є одним з головних обов’язків Операторів ринку.

На підставі вищезазначеного Головне управління закликає Операторів ринку Миколаївської області, які не зареєстрували свої потужності, не зволікати з подачею заяв до структурних підрозділів Головного управління за місцем знаходження потужностей, згідно Порядку. Державна реєстрація потужностей здійснюється безоплатно.

Кожен Оператор ринку, потужності якого зареєстровані, має можливість переглянути інформацію про потужності в Державному реєстрі потужностей операторів ринку. Державний реєстр потужностей операторів ринку має вільний доступ на офіційному сайтіДержпродспоживслужби (w.w.w.consumer.gov.ua → діяльність → реєстри → Державний реєстр потужностей операторів ринку (наказ Мінагрополітики від 10.02.2016 №39).

Головне управління звертає увагу Операторів ринку на таке. Згідно статті 37 Закону забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, повідомлення про реєстрацію яких не було зроблено Оператором ринку до вимог Закону. Також статтею 64 Закону встановлена відповідальністьза виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог цього Закону на: юридичних осіб – у розмірі від 23 до 30 мінімальних заробітних плат;  фізичних осіб-підприємців – у розмірі від 8 до 15 мінімальних заробітних плат.

Вищезазначені терміни «оператор ринку харчових продуктів», «потужності», «первинна продукція», «первинне виробництво», вжито у значенні згідно статті 1 Закону.

Додаткова інформація. Державній реєстрації підлягають потужності з роздрібної торгівлі харчовими продуктами, виробництва продуктів харчування не тваринного походження або виробництва продуктів харчування інгредієнтами яких є переробленні продукти тваринного походження, заклади громадського харчування, транспортування, потужності первинного виробництва (землі сільськогосподарських угідь, мисливські господарства, ставки, пасіки, ферми з утримання сільськогосподарських тварин, збір врожаю диких рослин), тощо.