Ротавірусна інфекція: «кишкова» інфекція, профілактика

Перебування у місцях скупчення людей і обмежений доступ до чистої води є причинами появи «кишкових» захворювань. Майже всі вони легко передаються від людини до людини, а отже є особливо небезпечними під час війни.

Ротавірусна інфекція – одне з таких інфекційних захворювань. Її збудником є ротавірус. Від його потрапляння до організму і до появи перших симптомів минає кілька днів.  Ранніми ознаками ротавірусної інфекції є різке підняття температури і блювота, пізніше з’являється тривала діарея. Може також спостерігатися біль у животі.

У здорових дорослих ротавірусна інфекція може мати лише легкі прояви та симптоми або не мати їх взагалі. Проте для немовлят і дітей раннього віку це захворювання є небезпечним через ризик швидкого зневоднення внаслідок діареї і блювання.

Як передається ротавірус?

Джерело ротавірусів — хвора людина. Передавання відбувається контактно-побутовим шляхом — під час контакту з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями, як-то іграшки, меблі, одяг, підлога, або під час вживання в їжу інфікованих продуктів харчування та води негарантованої якості.

Профілактика захворювання

Неспецифічна профілактика полягає в дотриманні правил особистої гігієни а також правил обробки їжі і води.:

 • Необхідно мити їжу, яка піддається миттю (фрукти та овочі), водою гарантованої якості;
 • Використовувати в їжу тільки якісні продукти харчування; Особливу увагу потрібно приділяти якості молочної продукції: не можна вживати продукти сумнівного походження і з вичерпаним терміном придатності.
 • Для пиття використовувати тільки кип`ячену воду, воду гарантованої якості чи фасовану, промислового виробництва ;
 • Не використовувати воду з незнайомих джерел для пиття та приготування їжі;
 • Дотримуватися правил особистої гігієни – часто мити руки, особливо після прогулянки та перед їжею, для миття використовувати чисту воду, з перевірених джерел, яка може використовуватися для побутових цілей;
 • Якщо ротавірус вже виявлений, то люди, які доглядають за хворими, повинні після миття рук обробляти їх антисептиком. Забрудненні іграшки та поверхні мити з милом, а обробка 96% розчином етилового спирту інактивує ротавірус та попереджає подальшу його передачу.

Зверніться до свого лікаря, якщо ви або ваша дитина маєте:

 • ознаки зневоднення (сухість слизових оболонок (у т.ч. в роті), плач без сліз, зменшення частоти сечовипускання;
 • часту блювоту;
 • діарею понад добу, сліди крові в калі;
 • температуру понад 39 ℃;
 • ознаки перевтоми, біль, кволість, незвичну сонливість

Своєчасно лікування збереже ваше здоров’я та зможе запобігти ускладненням.

Дотримання цих порад допоможе вам та вашим рідним уникнути захворювань на ротавірусну інфекцію. Бережіть себе та своїх близьких!