Робота закладів освіти в умовах карантину.

Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області напередодні нового навчального року взято участь у роботі комісії щодо перевірки готовності закладів освіти м. Миколаєва до нового навчального року 2020-2021 та роботи закладів в умовах карантинних обмежень, виконанню заходів, направлених на недопущення та розповсюдження захворюваності дітей на коронавірусну інфекцію. Також, згідно наданих звернень територіальних органів місцевого самоврядування, в підпорядкуванні яких знаходяться навчальні заклади, комісійними перевірками були охоплені навчальні заклади Миколаївській області. Фахівці територіальних управлінь, відповідно до напрямків їхньої діяльності, надавали додаткові рекомендації та роз’яснення стосовно складання гнучких розкладів уроків, перерв між ними, розмежування потоків учасників освітнього процесу, забезпечення засобами індивідуального захисту, антисептиками для рук та деззасобами для прибирання і правилами утилізації ЗІЗ.

 

В перший тиждень вересня проведені санепідобстеження навчальних закладів в Миколаївській області стосовно роботи в умовах карантину. Всього перевірено 130 закладів, виявлено порушень вимог щодо профілактики розповсюдження коронавирусної інфекції в 26 закладах, керівники яких притягнуті до адміністративної відповідальності.

Також, з початку освітнього процесу на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області надійшло 31 попередніх повідомлення про подію та ситуації, що становлять загрозу життю і здоров’ю, санітарному та епідемічному благополуччю населення стосовно захворілих на коронавірусну інфекцію (COVID-19) в навчальних закладах м. Миколаєва, згідно яких були проведені санепідобстеження закладів.

При проведенні санепідобстежень вказаних закладів в 15 закладах виявлено порушення вимог Постанови головного державного санітарного лікаря України № 50 від 22.08.2020р. «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (Covid-19)». За порушення вимог чинного законодавства з профілактики поширення коронавірсуної хвороби складено 15 протоколів про адміністративне правопорушення. Найбільш поширеними порушеннями є:

– відсутність достатньої кількості засобів індивідуального захисту та порушення правил користування засобами індивідуального захисту,

– недостатня кількість дезінфекційних засобів та порушення регламенту їх використання, недостатня кількість антисептиків,

– в деяких закладах до наступного часу не облаштовано ізолятори.

В ході санепідобстежень звернули особливу увагу на алгоритм дій, у разі виявлення хворого, з ознаками респіраторного захворювання, наявності умов для його ізоляції, при отриманні інформації про підтверджені випадки захворювання на COVID-19 серед учнів.

В зв’язку з погіршенням епідситуації на коронавирусну інфекцію Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, закликає батьків та працівників навчальних закладів дотримуватись рекомендацій щодо протиепідемічних заходів на період карантину, що є запорукою Вашого здоров’я та здоров’я Ваших дітей.