Робота із забезпечення епізоотичного благополуччя в Миколаївській області

З початку 2023 року в Миколаївській області зареєстровано наступні неблагополучні пункти щодо заразних хвороб тварин у яких здійснювались оздоровчі заходи:

– лейкоз великої рогатої худоби – 1 неблагополучний пункт;

– сказ тварин – 30 неблагополучних пунктів.

Після здійснення передбачених законодавством України оздоровчих заходів, станом на 01.10.2023 залишились 1 неблагополучний пункт по лейкозу великої рогатої худоби та 9 неблагополучних пунктів по сказу тварин.

Відповідно до затвердженого плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Миколаївській області на 2023 рік, спеціалістами ветеринарної медицини області проведено 270 тис. діагностичних досліджень, в тому числі лабораторних (туберкульоз, бруцельоз, лейкоз, лептоспіроз, сальмонельоз, африканська чума свиней, класична чума свиней, грип птиці, хв. Ньюкасла, хвороби бджіл, тощо). Проведено 2 млн. 747 тис. головообробок щеплень і лікувально-профілактичних заходів з метою профілактики заразних хвороб тварин (сибірка, сказ, класична чума свиней, хв. Ньюкасла), що на 1 млн.144 тис. головообробок більше ніж за весь 2022 рік. Також проведено дезінфекцію профілактичну, вимушену та дератизацію тваринницьких приміщень, територій ферм, підприємств в кількості 277 об’єктів, загальною площею 237 тис. кв. метрів.