Робота із забезпечення епізоотичного благополуччя в Миколаївській області

З початку року (з урахуванням виявлених в 2022 році) в Миколаївській області реєструвались наступні неблагополучні пункти щодо заразних хвороб тварин у яких здійснювались оздоровчі заходи:

  • африканська чума свиней 2 неблагополучних пункти;
  • лейкоз великої рогатої худоби – 3 неблагополучних пункти;
  • сказ тварин – 27 неблагополучних пунктів.

Після здійснення передбачених законодавством України оздоровчих заходів, залишилось на 17.07.2023 1 неблагополучний пункт по лейкозу великої рогатої худоби та 5 неблагополучних пунктів по сказу тварин.

Відповідно до затвердженого плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Миколаївській області на 2023 рік, спеціалістами ветеринарної медицини області проведено 200,9 тис. діагностичних досліджень, в тому числі лабораторних (туберкульоз, бруцельоз, лейкоз, лептоспіроз, сальмонельоз, африканська чума свиней, класична чума свиней, грип птиці, хв. Ньюкасла). Проведено 1 млн. 880 тис. головообробок щеплень і лікувально-профілактичних заходів з метою профілактики заразних хвороб тварин (сибірка, сказ, класична чума свиней, хв. Ньюкасла). Також проведено дезінфекцію профілактичну, вимушену та дератизацію тваринницьких приміщень, територій ферм, підприємств в кількості 125 об’єктів, загальною площею 101,5 тис. кв. метрів.