Результати здійснення заходів державного контролю у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів на потужностях дошкільних та шкільних навчальних закладів Миколаївської області

З початку року, державними інспекторами здійснено 106 інспектувань ДНЗ та 109 ЗОШ Миколаївської області. За результатами інспектувань видано 180 приписів про порушення законодавства про харчові продукти.

Крім того, за результатами лабораторних досліджень, проведених для цілей державного контролю, виявлено 10 випадків невідповідності харчових продуктів, в тому числі у 4 виявлення нітратів в овочах та у 6  виявлення немолочних жирів у маслі солодковершковому.

Також в одному із закладів дошкільної освіти виявлено 182,5 кг м’яса яловичини на яке не представлено документів про простежуваність, що є порушенням законодавства про харчові продукти. На вимогу припису державного інспектора, документи про простежуваність м’яса, також не надано.

Враховуючи, що таке м’ясо становить загрозу здоров’ю дітей, Головним державним інспектором прийнято рішення про вилучення та знищення  м’яса.

За порушення вимог законодавства про харчові продукти, а саме не забезпечено систему простежуваності та не виконано вимоги припису державного інспектора, складено відповідні протоколи.

Керуючись вимогами пунктів 6 та 19, частини 1, статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», Головним державним інспектором винесено дві постанови про накладання штрафу, на загальну суму 75 568,00 грн