Результати та плани спільної взаємодії Держпродспоживслужби та проєкту USAID – головна тема зустрічі

Забезпечення виконання фітосанітарних вимог країн-партнерів в умовах воєнного стану обговорили на зустрічі т. в. о. Голови Держпродспоживслужби Сергій Ткачук із керівником Проєкту міжнародної технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку «Економічна підтримка України» (USAID) Тіматі Мадіганом.
«Експорт сількогосподарської продукції є одним із топ-пріоритетних напрямків для процвітання України. І на сьогодні вважливо шукати нові рішення та можливості щодо покращення логістичного ланцюжка товарообміну рослинної продукції – зазначив Сергій Ткачук, – Підтримка проєкту USAID “Економічна підтримка України” є надзвичайно важливою в умовах воєнного стану. Я впевнений, що у нас попереду багато спільних проєктів.”
Під час заходу учасники обговори ключові напрями майбутньої співпраці щодо поточної технічної допомоги Україні у сфері управління санітарними та фітосанітарними заходами, зокрема:
оснащення обладнанням та витратними матеріалами лабораторій, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби та забезпечують проведення аналізів для експорту зернової аграрної продукції;
обмін знаннями та навичками, а також практичні рекомендації для фахівців фітосанітарних лабораторій від експертів Європейського Союзу.
Така співпраця, на переконання обох сторін, сприятиме розширенню торгівлі української сільськогосподарської продукції та можливість забезпечити продовольством інші країни, оскільки наша держава – однією із найпотужнішим постачальником агропродукції в світі.
На завершення зустрічі учасники обговорили результати спільної співпраці, зокрема технічну та консультативну підтримку для фахівців державних фітосанітарних лабораторій.