Результати перевірок водопостачання Миколаївського району

За період з 01 квітня по 01 червня включно  2023 року фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Миколаївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  на підставі доручення Прем’єр – міністра України від 20.12.2022р. №57940/38/1-21, протоколу засідання Державної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 07.12.2022р. №11 проведені позапланові перевірки 13 суб’єктів господарювання в сфері питного водопостачання в Ольшанській ОТГ (КП «Гарант-сервіс», КП «Прибужжя»), Веснянській ОТГ (КП «ЖЕК», КП «Мрія»), Мішково-Погоріловській ОТГ ( КП «Добропобут», ЖКП «Коларово»), Воскресенської ОТГ (Воскресенській ККП), Чорноморської ОТГ(СТВ «Авангард»,СТВ «Смачна вода», СТВ «Водолій», СТВ «Водограй-К», СТВ «Очаківське», СТВ «Світанок»).

Складено 13 актів на підготовлено 13 приписів про усунення виявлених недоліків. Перевірено 24 об’єкти централізованого водопостачання (водопроводів).

Проведено відбір 25 проб питної води за санітарно-хімічними та 25 проб-за санітарно-мікробіологічними показниками. З них  станом на 05.06.2023 отримані результати по 18 пробам (7 в роботі).

За отриманими результатами не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-2010 18 проб на санітарно-хімічні показники (100% ), та 10- проб- на санітарно-мікробіологічні  показники (55,6 %).

Надано 9 пропозицій щодо усунення порушень по результатам лабораторних досліджень на керівників комунальних підприємств та голів правління споживчих товариств водокористувачів, що є суб’єктами господарювання в сфері питного водопостачання, та 7 пропозицій на голів органів місцевого самоврядування для вжиття заходів в межах визначених законом повноважень.

Складено 6 протоколів про санітарне порушення на керівників комунальних підприємств КП «Гарант-сервіс» та КП «Прибужжя Ольшанської ОТГ, КП «ЖЕК», КП «Мрія» Веснянської, ОТГ, ЖКП «Коларово» Мішково-Погоріловській ОТГта СТВ «Смачна вода» Чорноморської ОТГ.