Семінар–нарада щодо заходів профілактики, діагностики та поширення трихінельозу тварин

Трихінельоз  залишається актуальною проблемою ветеринарної медицини багатьох країн світу, адже збудники циркулюють серед диких і синантропних тварин, що й спричиняє часте виникнення осередків трихінельозних вогнищ.

У зв’язку з цим 04.12.2017р. Головним управлінням проведено семінар-нараду для фахівців Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства, користувачів мисливських угідь, фахівців територіальних органів та Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, метою якої було підвищення обізнаності щодо небезпеки даного захворювання як для тварин так і для людей.

па

На даній нараді обговорено тему поширення трихінельозу, заходи профілактики, методи прижиттєвої та післязабійної діагностики тварин.

Захід проведено за участю завідуючого науково-дослідним паразитологічним відділом ДНДІЛДВСЕ, лікаря ветеринарної медицини, паразитолога, старшого наукового співробітника, кандидата ветеринарних наук Литвиненко О.П.

У семінар – нараді взяли участь 59 учасників.

ло

 Додаткова інформація:

Трихінельоз –  гельмінтозна  хвороба  тварин  і  людей, збудником якої є живородна нематода роду Trichinella. Статевозрілі гельмінти паразитують у кишечнику людей і тварин, а  личинкова стадія – у поперечно-посмугованих м’язах.

Основним джерелом зараження трихінельозом є:  свинина, а також м’ясо диких кабанів,  ведмедів,  яке містить у собі личинки трихінел.  Люди та тварини заражаються внаслідок вживання інвазованого м’яса що не пройшло термічну обробку.

З презентаційними матеріалами можна ознайомитись за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=M1Fca2BV_04

https://www.youtube.com/watch?v=iPeT1avVXYM