Проведено он-лайн семінар «Взаємодія пасічників з аграріями з питань мінімізації кількості випадків, пов’язаних із загибеллю бджіл» у форматі відео-Zoom.

З метою уникнення випадків масового отруєння бджіл та на виконання протоколу № 2 (п. 2 рішення 1) планового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Миколаївській облдержадміністрації 26.05.2020 проведено он-лайн семінар «Взаємодія пасічників з аграріями з питань мінімізації кількості випадків, пов’язаних із загибеллю бджіл» у форматі відео-Zoom.

В он-лайн семінарі прийняли участь представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, а також голови спілок бджолярів та пасічники Миколаївської області – всього 89 учасників.

В якості спікерів виступили начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини та начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області.

Під час семінару були обговорені питання виникнення випадків масового отруєння бджіл: причини, наслідки, можливість попередження.

Фахівці Держпродспоживслужби розповіли про заходи, які проводяться у разі виявлення загибелі бджіл, опрацювання алгоритму взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади для попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл.

За результатами обговорень були напрацьовані шляхи взаємного інформування між бджолярами та аграріями щодо наявності пасік та наміру використання пестицидів в господарствах. Учасники визначились з алгоритмом дій у разі виявлення отруєння бджіл.