Проведо спільні семінари з національним консультантом ФАО

Національним консультантом ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація об’єднаних націй) з 30 липня по 10 серпня 2018 року на території Миколаївської області проведено інформаційно-просвітницьку роботу, а саме: на базі райдержадміністрацій організовано зустрічі на яких проведено інформування населення про заходи, яких треба дотримуватися, щоб не допустити зараження свиней на африканську чуму свиней (АЧС).

На семінар-нарадах були присутні ветеринарні спеціалісти державних установ, що входять до системи Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області. Були запрошені голови та члени державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністраціях, голови територіальних об’єднаних громад, сільських рад, користувачі мисливських угідь, а також ветеринарні лікарі свиногосподарств. Семінар-наради здійснювались за участю представників засобів масової інформації.

Особливу увагу приділялось питанням, як запобігти поширенню африканської чуми свиней на території Миколаївської області:

– не згодовувати свиням харчових відходів. Проте якщо в цьому є необхідність, обов’язково проводити кип’ятіння їх упродовж 20-30 хвилин та охолодження перш ніж згодовувати тваринам;

– обслуговувати тварин лише у змінному спецвзутті, спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

–  утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигул та контакту з іншими тваринами;

– не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

– не дозволяти відвідування господарства стороннім особам;

–  не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо ви є мисливцями та полюєте на диких кабанів.

У разі виникнення підозри на захворювання свиней просимо телефонувати на Гарячу лінію Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області: (0512) 55-22-57.