Проведення ЗНО в умовах карантину

Фахівці Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області 19.06.2020р. попередньо перевірили пункти проведення ЗНО м. Миколаєва та Миколаївської області.

Всього було перевірено 20 пунктів проведення ЗНО, які будуть задіяні 25.06.2020р. в тестуванні з математики. З них по м. Миколаєву – 14, м. Первомайськ – 2, Южноукраїнськ – 1, м. Баштанка – 1, м. Вознесенськ -2.

Всі пункти ЗНО на момент перевірки забезпечені антисептиками, рідким милом, дезінфікуючими засобами, безконтактними термометрами, одноразовими масками, захисними щитками. Складаються графіки, за якими відбувається допуск учасників в будівлю, визначені маршрути учасників. Створюються місця для утилізації використаних масок. В усіх задіяних в проведені тестування аудиторіях, розміщена інформація про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

З особами, відповідальними за пункт ЗНО та педагогами, які працюватимуть у пунктах тестування проведена роз’яснювальна робота щодо дотримання вимог Постанови Головного Державного санітарного лікаря України «Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання єдиного вступного іспиту та єдиного вступного випробування в період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)» від 21.05.2020р. №24.

При цьому управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області НАГАДУЄ про основні вимоги до організації проведення тестувань:

  • Допуск учасників та залучених осіб до будівлі, в якій організовано тестування, здійснюється після проведення термометрії.(Особи з ознаками респіраторних хвороб або температуру тіла понад 37,2ºС не допускаються до будівлі).
  • При вході до будівлі, в якій проводиться тестування, організовуються місця для обробки рук антисептиками спиртовмисними з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.
  • Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).
  • У санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників. Заборонено використання багаторазових рушників.
  • Після проведення тестування необхідно проводити очищення і дезінфекцію поверхонь, в тому числі дверних ручок, столів та проводити провітрювання приміщень не менше 30 хвилин.
  • При виході із закладу необхідно розмістити контейнер/урну з кришкою для використаних масок з відміткою «Використані маски».
  • Збір використаних масок під час проходження тестування здійснюється відповідно до періодичності їх заміни, в окремий мішок для сміття з зав’язками для подальшої утилізації.
  • В усіх пунктах проведення ЗНО забезпечується чергування медичного працівника.