Проведення профілактичного карантинування тварин при їх переміщенні сприяє підтриманню стабільної епізоотичної ситуації території

Суб′єкти господарювання, які планують продаж чи купівлю сільськогосподарських тварин для подальшого їх утримання чи розведення, з метою недопущення розповсюдження та занесення інфекційних хвороб тварин, повинні  дотримуватися  вимог, передбачених Методичними рекомендаціями щодо профілактичного карантинування тварин для подальшого переміщення.

Первомайське районне управління тримає на контролі будь, яке переміщення тварин в межах району та з інших областей. Суб′єкт господарської діяльності в письмовій формі перед плановим прибуттям або вибуттям тварин інформують про це територіальний орган Держпродспоживслужби, не пізніше ніж за 3 робочих днів про прибуття та 35 робочих днів про вибуття тварин. На звернення оператора ринку державним ветеринарним інспектором проводиться інспектування господарства на предмет наявності відповідних умов для проведення карантинування, за результатами якого складається відповідний акт та приймається рішення про можливість карантинування.

Для профілактичного карантину допускаються клінічно здорові тварин, які походять з господарства, та/або адміністративної території (країни) на які не введено заборони або обмежувальних заходів. Протягом профілактичного карантину тварин утримують окремо у спеціально відведених ізольованих місцях під наглядом спеціалістів державних установ ветеринарної медицини.

Переміщення тварин повинно супроводжуватись відповідними ветеринарними документами та оформленими, реєстраційними та ідентифікаційними документами, якщо ідентифікація таких тварин передбачена законодавством. При постановці на карантин тварин спеціалістами державної установи ветеринарної медицини та суб′єктом господарської діяльності комісійно складається Акт постановки на карантин та затверджується План проведення карантинних заходів.

Спеціалістами Первомайського районного управління 27-28 лютого 2025 проведено позапланове інспектування свиногосподарства перед постановкою на карантин тварин. При інспектуванні проведено документальну перевірку і  безпосередньо на виробництві, не маловажне значення має дотримання свиногосподарством «закритого режиму роботи», який передбачає створення суцільної огорожі території господарства, наявності ветсанпропускника з водопостачанням, каналізацією, діючих дезбар’єрів, дезкилимків, особливого режиму роботи персоналу, своєчасне видалення та знищення відходів, знищення патогенних та умовно патогенних збудників у приміщеннях, обладнанні, інструментах, матеріалах, речовинах, забезпечення якісними та поживними кормами, водою, наявність пункту штучного осіменіння та кваліфікованого ветеринарного обслуговування тварин.