Профілактика отруєнь дітей в закладах освіти дикорослими отруйними рослинами, які викликають пошкодження шкіри та серця

РОСЛИНИ, ЯКІ ВИКЛИКАЮТЬ ПЕРЕВАЖНО ПОШКОДЖЕННЯ ШКІРИ

 

Борщовик

 

 

 

 

 

Дворічна трав’яниста рослина борщовик з сімейства зонтичних відома всім. Вона росте на лугах, узліссях, уздовж доріг. У висоту борщівник сягає 2,5 м, має пустотілий стебель, велике листя і білі квіти, зібрані в парасольки. Зустрічається два види борщівника: звичайний і пухнастий, і обидва представляють небезпеку протягом усього літа. Навіть зрубана, зів’яла рослина здатна нашкодити дитині, особливо тому, хто любить майструвати зі стебел трубочки, дудочки, бризкалки і човники. Всі частини цієї отруйної рослини містять ефірні олії та інші активні речовини. Крапля соку борщівника при попаданні на шкіру або слизову може викликати сильні опіки, що супроводжуються болем, почервонінням, пухирями, ерозією. Тому необхідно попередити дітей  що, не можна не тільки  рвати рослини, але навіть просто грати в його заростях.
Чистотіл

 

Відома лікарська рослина чистотіл, з яскравими жовтими квітками, теж може нашкодити дитині. Молочний сік рослини, потрапляючи на шкіру або слизові оболонки дитини, може викликати почервоніння, а при тривалому впливі навіть опік. Також чистотіл містить алкалоїди, тому при його попаданні в шлунково-кишковий тракт з’являються ознаки, характерні для отруєнь рослинами, що містять алкалоїди.

РОСЛИНИ, ЯКІ ВИКЛИКАЮТЬ ПОШКОДЖЕННЯ СЕРЦЯ

Конвалія травнева

Використовується як декоративна рослина. Тому діти, в квітниках яких вдома ростуть такі рослини, можуть принести такі небезпечні букетики в заклад, нічого не підозрюючи. Між тим, у даної рослини отруйні всі її частини – листки, квіти, а також плоди – червоно-жовтогарячі ягоди. Звісно, що дану рослину не можна садити на ділянках в закладах освіти.
Наперстянки пурпурова та великоквіткова

Дуже гарні, але водночас надзвичайно отруйні рослини. Дітей приваблюють плоди наперстянки – коробочки з дрібним насінням. Симптоми отруєння наперстянкою дуже подібні до отруєння конвалією. Всі частини рослини, а особливо листя – отруйні, містять складні глікозиди. Вживання навіть двох листків може спричинити смертельне отруєння.