6 серпня 2024 року о 10:00 у приміщенні Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області відбулася нарада. У заході взяли участь начальники районних управлінь, Миколаївського міського управління та начальник Миколаївської обласної державної лікарні ветеринарної медицини.
Під час наради було розглянуто декілька важливих питань:
– профілактика сказу серед домашніх тварин;
– діагностичні дослідження великої рогатої худоби господарств юридичних осіб на лейкоз;
– проведення досліджень води та риби суб’єктами аквакультури;
– стан проведення ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин в господарствах юридичних та фізичних осіб;
– посилення контролю за свинопоголів’ям у господарствах різної форми власності;
– дослідження господарствами молока.
Доповідачем наради виступив виконуючий обов’язки першого заступника начальника Головного управління Сергій Швець, який відмітив наступне.
Спільно з представниками місцевих органів самоврядування та можливо національної поліції вжити додаткових заходів впливу на громадян, які відмовились надавати домашніх тварин для профілактичних щеплень проти сказу.
Доповідач звернув увагу на відбір крові від великої рогатої худоби віком старше 6-ти місяців, що передбачено Інструкціє з профілактики та оздоровлення великої рогатої худоби від лейкозу та при належній її ідентифікації та реєстрації відповідно до вимог законодавства.
Також Сергій Швець зауважив на необхідності проведення суб’єктами аквакультури досліджень води та риби з водойм.
Крім того, учасники наради обговорили шляхи взаємодії з Миколаївською філією ДП «АІРТ» в частині посилення контролю за юридичними та фізичними особами щодо дотримання ними вимог законодавства з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин.
Присутні розглянули шляхи взаємодії з місцевими органами самоврядування в частині посилення контролю за свинопоголів’ям яке утримується не спеціалізованими господарствами, та які несуть ризики і становлять загрозу в поширенні африканської чуми свиней.
Під час наради було порушено питання щодо результатів аналізу молока, проведеного господарствами, зокрема показників загальної бактеріальної забрудненості та кількості соматичних клітин. Відзначено необхідність подальшої роботи з господарствами у цьому напрямку.