Профілактика COVID-19

У зв’язку із складною епідемічною ситуацією на Україні продовжено дію карантину до 31 грудня 2021 року. Останнім часом щоденно збільшується реєстрація хворих  на COVID-19. Україна виходить на пік третьої хвилі пандемії.

За період пандемії в Україні на 21.10.2021р. захворіло всього 2701600 осіб,  із  них померло 62389 осіб.

В Миколаївській області за період пандемії на 21.10.2021р.  захворіло всього 79792 особи, із  них померло 2137 осіб.

В умовах зростання захворюваності на COVID-19 вакцинація залишається єдиним способом захиститися від важкого перебігу та смерті від нього.

97,1% людей, яких госпіталізували з COVID-19 у вересні в Україні, були невакцинованими, тобто не отримали двох доз антиковідної вакцини.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, ризик померти у невакцинованих у 11 разів вищий, ніж у людей, які отримали дві дози вакцини. Ризик захворіти в 6 разів вищий у невакцинованих, порівняно з тими, хто отримав дві дози вакцини.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»  залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення може бути встановлений рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. За показниками Миколаївська область наближається до «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

При запровадженні «червоного» рівня епідемічної небезпеки  забороняється:

-робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на винос;

-робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;

-робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;

-робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

-проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

-робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відео зйомки;

-робота закладів, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі тощо).

Обов’язкове носіння маски в громадських приміщеннях та громадському транспорті, дотримання дистанції в 1,5 м. 

Увага!!! Обмеження не будуть застосовуватись у разі наявності у всього персоналу та всіх відвідувачів закладів чи заходів, крім осіб до 18 років, зелених COVID – сертифікатів.

В «червоній» зоні дозволяється робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів.

З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки. Стосуватимуться вони регулярних та нерегулярних перевезень. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Норми не будуть застосовуватись до міських та внутрішньо обласних перевезень. Таким чином, з 21 жовтня для міжрегіональних поїздок у громадському транспорті можна буде використовувати або документ про щеплення проти COVID-19 або негативний результат тестування на COVID-19.

Бережіть себе та рідних!

     При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково

                       зателефонуйте своєму сімейному лікарю.