Продовжується паспортизація пасік Вознесенського району

Незважаючи на те, що щорічна весняна ревізія пасік працівниками державної служби ветеринарної медицини району закінчилася, але Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області продовжує реєструвати пасіки, які не були зареєстровані відповідно до ч. 3 ст.13 Закону України «Про бджільництво».

Пасічники стають більш відповідальними, бажають мати здорові, повноцінні бджолині сім’ї для отримання доброякісної продукції. Під час реєстрації на пасіках проводиться клінічні огляди бджолосімей, відбирається матеріал для лабораторних досліджень, вносяться відомості у паспорт пасіки та засвідчується ветеринарно-санітарний стан.

Спеціалісти районного управління проводять роз’яснювальну роботу із власниками пасік, щодо бджільництва, де окремо наголошують, що у разі підозри чи/або факту отруєння бджіл, власнику пасіки одразу необхідно звертатись із заявою до органів місцевого самоврядування для проведення обстеження та фіксації отруєння. Після звернення створюється комісія та працює відповідно до алгоритму дій, який розроблений  Мінагрополітики і містить покрокову інструкцію у разі отруєння бджіл: як зафіксувати, куди звертатися, як визначити шкоду та в подальшому отримати компенсацію.