Про здійснення санітарно-епідемічного контролю під час літнього оздоровлення та відпочинку дітей в Миколаївській області

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області продовжується робота з контролю за дотриманням санітарного законодавства під час літнього оздоровлення та відпочинку дітей.

Так, на виконання заходів щодо реалізації в 2018 році «Програми відпочинку та оздоровлення дітей в Миколаївської області на 2014-2018 роки» до складу регіонального штабу та до складу обласної комісії з перевірки готовності та дотримання умов безпеки життєдіяльності дітей в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку включено керівники Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Держпродспоживслужбою було ініційовано перед місцевими державними адміністраціями прийняття рішень, розпоряджень з заходами щодо дотримання санітарно-епідемічного благополуччя під час літнього відпочинку та оздоровлення дітей, створення районних, міських комісій для проведення перевірки стану готовності дитячих закладів відпочинку та оздоровлення. Усього було прийнято 23 розпорядження, рішення щодо відпочинку та оздоровлення дітей.

Керівниками управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства взята участь в 2-х засіданнях регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації, де були розглянуті питання: «Про стан питного водопостачання Миколаївської області», « Про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення та стан підготовки закладів оздоровлення та відпочинку до оздоровчого сезону».

За ініціативою Держпродспоживслужби проведено 62 наради та 5 колегій з керівниками, медичними, кухонними працівниками закладів дитячого оздоровлення та відпочинку з питань дотримання вимог санітарного законодавства.

Проводиться санітарно – освітня робота в напрямках питань забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя на території області; прочитано лекцій – 109, проведено бесід – 425, направлено статей в пресу – 11 та статей на веб.сайти – 7.

Враховуючі, що  на теперішній час мораторій на здійснення перевірок знято, але в зв’язку з відсутністю уніфікованої форми акту перевірок закладів оздоровлення та відпочинку, можливе здійснення державного нагляду (контролю) з питань дотримання санітарного законодавства тільки за наявністю заяв від керівників ( власників) закладів.Так, спеціалістами управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства за заявами суб’єктів господарювання проводилися консультативні обстеження та була взята участь в комісійних перевірках позаміських та пришкільних закладів оздоровлення та відпочинку; усього проведено 380 перевірок, з них кількість закладів, де було виявлено порушення санітарного законодавства – 149 ( 39%). Основні види порушень: несвоєчасне проведення ремонтних робіт: ТОВ “Кіровоградський обласний міжгосподарський дитячо-оздоровчий табір “Колос”, ПДЗОВ”Альбатрос”, «Оздоровчий центр «Орлятко», КЗ ДОТ « Пелагеєвський», ОСК «Очаків» та інші.

За результатами проведених перевірок та після усунення виявлених порушень отримали дозвіл на роботу та було відкрито: 285 закладів дитячого оздоровлення та відпочинку, з яких пришкільних відпочинкових таборів з денним перебуванням дітей – 262, в яких відпочивало 15346 дітей, та 23 позаміських табори.

В порівнянні з 2017 роком в області збільшилася загальна кількість закладів дитячого оздоровлення та відпочинку на 25; відповідно, в порівнянні з червнем минулого року на 2600 дітей більше відпочивало в пришкільних таборах та на 1000 дітей більше оздоровлено в позаміських таборах.

Добре підготувалися до оздоровчого сезону такі заклади: ПДЗОВ « Дельфін», ДОТ «Нептун», ОСК « Лісотехнік», ДОК “Алий парус”, ДОТ « Львівська політехніка».

1

Слід зазначити, що відкриття закладів відбувалося тільки за наявністю: результатів лабораторних досліджень питної води, морської води, піску, даних щодо реєстрації потужності, узгодженого перспективного меню, наявністю мед. обслуговування, та за висновками комісії, після проведення заходів державного нагляду(контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства.

Так, було досліджено 342 проби води за мікробіологічними показникам, з яких не відповідає вимогам – 10 проб (2,9%) та 115 проб за санітарно-хімічними показниками, з яких не відповідає вимогам – 35 проб ( 30%), 26 проб води відкритих водойм за бактеріологічними показниками та 26 проб за санітарно-хімічними показниками, які відповідали вимогам.

2

Особлива увага приділяється питанню організації харчування дітей в закладах оздоровлення та відпочинку. Так, середня вартість харчування 1 дитини в день в пришкільному таборі складала від 16 до 30 грн та в позаміському таборі – 170 – 180 грн. Харчування дітей здійснюється відповідно до погодженого перспективного меню з урахуванням норм харчування.

Керівниками (власниками) позаміських таборів забезпечено проведення виробничого контролю харчових продуктів та питної води, що вживають діти.

На теперішній час оздоровлення дітей продовжується, тривають друга – третя оздоровчі зміни. Епідемічних ускладнень під час літнього оздоровлення та відпочинку дітей – не має.