Про забезпечення державного контролю за експортними операціями

Одним із напрямків роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області є здійснення державного контролю за експортними операціями операторами ринку харчової продукції тваринного походження, кормів та за некомерційним переміщенням домашніх тварин.

Державний контроль здійснюється державними ветеринарними інспекторами та офіційними ветеринарними лікарями у відповідності до вимог Законів України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та «Про ветеринарну медицину».

Незважаючи на ситуацію в країні, а саме щодо збройної агресії російської федерації щодо України на теперішній час на території області здійснюють експорт 10 операторів ринку, які експортують продукцію тваринного походження (казеїн технічний, білок колагеновий, мед бджолиний, молочні продукти, рибопродукти, морозиво, корми рослинного походження, тощо) в країни Європейського Союзу, США, Японію, Корею, Туреччину, Грузію, Вірменію, Ізраїль, Лівію, Ліван, Філіппіни, Азербайджан, Молдову, Туркменістан та інші.

При забезпеченні офіційними ветеринарними лікарями державного контролю протягом десяти місяців 2023 року здійснено оформлення міжнародних ветеринарних сертифікатів до країн призначення на 2107 т. молока згущеного, 1326 т. меду бджолиного, 492 т. молочної продукції в асортименті, 1109 т. рибної продукції, 20 т. казеїну технічного, сухого молока  275 т., морозива 5,3 т., кормів рослинного походження 2568 т. та олії соєвої     (не харчової) 101,5 т.

Також, за десять місяців поточного року здійснено оформлення міжнародних ветеринарних сертифікатів на 449 голів домашніх тварин для некомерційного переміщення до країн призначення.