Про випадок африканської чуми свиней (АЧС) в Херсонській області

 1

13 та 16 липня 2018 року на території Херсонської області виявлено два спалахи АЧС серед домашніх свиней в особистих селянських господарствах громадян населених пунктів Кізомис та Надеждівка Білозерського району.

19.07.2018 р. проведено позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вітовській районній державній адміністрації «Щодо недопущення занесення збудника АЧС на територію Вітовського району з прилеглих територій Білозірського району Херсонської області», за участю голів Галицинівської, Шевченківської сільських рад та першого заступника Вітовської райдержадміністрації. Також проведено робочі засідання при Галицинівській, Шевченківській сільських радах за участю старост сіл, де розглянуто рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вітовській райдержадміністрації та вжиття заходів по обліку свиней на території сіл, проведення роз’яснювальної роботи, заборони стихійної торгівлі.

З 19.07.2018 по 23.07.2018 мобільними групами із числа ветеринарних спеціалістів району за участю працівників сільських рад проведено облік свиней в семи селах. В яких виявлено 1018 свиней у 146 дворах – усі клінічно здорові.

20.07.2018 р. за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Миколаївській обласній державній адміністрації на якому розглядалось питання стосовно спалахів АЧС в Херсонській області та заходи щодо недопущення заносу вірусу АЧС на територію Миколаївської області. Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Миколаївській обласній державній адміністрації доручено Головному управліню національної поліції в Миколаївській області встановити тимчасові пости та здійснюється патрулювання поліцейського патрульного екіпажу на автошляхах. Мета цього заходу недопущення завезення на територію Миколаївської області живих свиней без ветеринарних документів (Ф-1), або продуктів забою від свиней без товарно-транспортних накладних.