Виконання плану заходів щодо ліквідації випадку та недопущення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней в м. Первомайськ

З 16.08.2019 року діють карантинні обмеження по африканській чумі свиней (АЧС) на території м. Первомайськ Миколаївської області, а також населених пунктів Первомайського району (с. Грушівка, с. Мигія, с. Кінецьпіль). У зонi захисту та нагляду дотримуються вимог карантинних обмежень з метою недопущення розповсюдження вірусу АЧС. Ведеться роз’яснювальна робота серед населення щодо профілактики занесення вірусу на територію власних господарств. Систематично проводиться обстеження сміттєзвалищ, лісосмуг та занедбаних територій. Нових повідомлень щодо захворювання або загибелі свиней не надходило.

Постійно проводиться обстеження свиней у зонах захисту та нагляду  фахівцями Первомайської РДЛВМ.

Зона захисту з 02.09.2019 по 06.09.2019 в м. Первомайську було обстежено 3470 дворів, виявлено 46 голів свиней в 12 – ти дворах. Двічі на тиждень здійснено обхід в даних дворах.

Зона нагляду з 02.09.2019 по 06.09.2019: У селі Грушівка обстежено 95 дворів, 16 голів свиней.

Село Мигія – у 35 дворах утримується 105 голів свиней. У свиногосподарстві ТОВ «Бузькі-пороги» – 395 голів свиней.

Село Кінецьпіль – у 28 дворах утримується 218 голів свиней.

Всього станом на 06.09.19  у зоні нагляду у власних домогосподарствах громадян виявлено 339 голів свиней в 4-х населених пунктах. Всі оглянуті свині клінічно здорові.

Реалізація живими свинями заборонена і не проводиться. На продовольчих ринках м. Первомайська та Первомайського району реалізується свинина отримана на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів, виконується.

Постійно ведеться роз’яснювальна робота серед населення щодо заходів з недопущення занесення вірусу АЧС до власних домогосподарств, а також щодо ситуації яка склалася в зв’язку з запровадженням карантину шляхом проведення бесід, зборів з громадянами населених пунктів району та розповсюдження друкованого довідкового матеріалу.

Повідомлень щодо нових випадків захворювання або загибелі свиней у м. Первомайськ та Первомайському районі не було.