ПРО СТАН ПИТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

djlf2Для маловодної Миколаївської області питання забезпечення населення якісною питною водою є актуальним і пріоритетним.

В зв’язку з цим, Головним управлінням   Держпродспоживслужби в Миколаївській області проведена інвентаризація  всіх населених пунктів області з визначенням стану  їх водозабезпечення, а саме, всіх об’єктів водопостачання (водопроводів, свердловин, шахтних колодязів).

За результатами цієї важливої роботи визначено, водопостачання населення 5 міст області здійснюється із поверхневих водних джерел (річок Південний Буг, Інгул, Синюха та Софієвського водосховища). Більша частина населення області для питних потреб використовує воду з підземних горизонтів (свердловини, колодязі).  При цьому,  значна кількість населених місць взагалі не має ні водопроводів, ні громадських колодязів. Мешканці цих населених пунктів використовують воду з індивідуальних джерел, розташованих на власних подвір’ях. Зрозуміло, що в такому випадку, не має гарантії, що вода відповідає встановленим стандартам і не несе за собою загрозу для здоров’я.

Точніше, в області  усього 877  населених пунктів. Водопроводів нараховано  526, з них лише 10 водопроводів,  де в якості  джерел водопостачання використані поверхневі водойми.  Водопроводи охоплюють 476 населених пунктів області.  В  якості підземних джерел водокористування використано 534 підземних джерела (громадські колодязі, або свердловини), які, в свою чергу, забезпечують питною водою ще 141 населений пункт. И в 260 селищах та селах відсутні будь які громадські джерела питної води. При цьому, найгірша ситуація склалася в Єланецькому районі (3 водопроводи на район), також  незадовільна ситуація в  Арбузинському (12 водопроводів), Кривоозерському (11 водопроводів), Новобузьському (9 водопроводів) районах, де вкрай низькій рівень забезпечення населення централізованим водопостачанням і питання щодо забезпечення якісною питною водою означених населених пунктів фактично, не  вирішується.  djlf1

 З метою вирішення ситуації, що склалася в Миколаївській області, щодо забезпечення якісною питною водою,  за ініціативою Головного управління   Держпродспоживслужби в Миколаївській області на засіданні регіональної комісії з питань  техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації в лютому місяці поточного року позачергово було розглянуто питання «Про стан питного водопостачання Миколаївської області».Слідом, з метою надання необхідної консультативної допомоги в організації забезпечення населення області якісною  питною водою на місцях,за участю  керівництва Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, були проведені кущові наради   з  керівництвом райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних  громад, селищних, сільських  рад, базових  підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.

За результатами засідань були визначені основні заходи,  направлені на виправлення  критичної ситуації, що склалася в  Миколаївській області відносно забезпечення населення якісним питним водопостачанням, визначені чіткі терміни виконання.  Але за період, з моменту проведення засідання регіональної комісії з питань  техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації, та кущових нарад  з боку органів місцевого самоврядування  відмічається дуже повільне виконання   протокольних рішень.

          djlf  В той же час, на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області продовжують  надходити звернення від мешканців області, про незадовільну якість питної води (Первомайський, Снігурівський, Очаківський райони).

  З огляду на сказане, управліннями Держпродспоживслужби області будуть проведені перевірки підприємств-балансоутримувачів водопроводів з проведенням лабораторного контролю якості води та вжиттям відповідних заходів, в разі виявлення порушень чинного законодавства в сфері питного водопостачання.