Про стан готовності навчальних закладів Миколаївської області до нового 2017-2018 навчального року (звіт)

До відкриття 1 вересня в області готувалися 1090 навчальних закладів, це дошкільні заклади – 508, загальноосвітні – 541, вищі навчальні І-ІІ ступеня акредитації -41.

     Протягом липня-серпня поточного року спеціалістами Держпрод-споживслужби в Миколаївській області взята участь в роботі приймальних комісій з підготовки навчальних закладів до нового навчального року та в роботі комісій з питання проведення технічного обстеження будівель та споруд закладів освіти області, також проводилися позапланові перевірки закладів за заявами керівників, надавалися консультації щодо підготовки харчоблоків.

      Загальна кількість проведених обстежень – 870, з них виявлені порушення в 188 перевірках (21%).

 Робота комісії з підготовка шкіл міста Миколаєва в  Миколаївській спеціалізованій школі І- ІІІ ступенів мистецтв і прикладних ремесел, експериментальний навчальний заклад всеукраїнського рівня «Академія дитячої творчості»

         З метою приведення закладів в належний санітарно-технічний стан було надано 88 приписів та 806 пропозицій щодо зміцнення матеріально-технічної бази та дотримання санітарного законодавства. За результатами проведених перевірок встановлено, що з наданих пропозицій виконано – 648 ( 80%). Залишилося 95 закладів, які потребують проведення реконструкції та капітального ремонту.

школа

     Основні види виявлених порушень: незадовільний технічний стан споруд – будівлі ряду закладів мають тріщини на несущих стінах; з причини несвоєчасного фінансування не завершені ремонтні роботи харчоблоків, спорт. залів.

     Також, актуальним для навчальних закладів області залишаються питання забезпечення питною водою гарантованої якості та підключення до очисних споруд системи каналізації. Так, кількість закладів, в яких водопостачання здійснюється від колодязів та тих, що працюють на привізній води – 184 (17%). Кількість закладів, що каналізовані на вигріб та не каналізовані взагалі – 698 (64%). В ряді навчальних закладів області харчоблоки не приведені в належний санітарно-технічний стан: не  відповідають гігієнічним вимогам по площі та набору приміщень – 51 харчоблок, не мають холодної проточної води – 20, не мають гарячої проточної води – 36, не мають достатньої кількості технологічного та холодильного обладнання – 54.

     В наслідок виявлених порушень законодавства біля 30% шкіл області не отримали дозволи на початок роботи в новому навчальному році. Так, в місті Миколаєві не отримали дозволи 27 загальноосвітніх шкіл з 71 перевіреної, що склало – 38%.  Це ЗОШ №№ 7,12,24,53,13,15, 32, 51, 28, 46, 20,43,44, 48, 52,57, 37,39,65,економічний ліцей №2, Морський ліцей, гімназії №№ 1,4 – будівлі мають тріщини на несущих стінах та в нутрі приміщень; ЗОШ №61 – не проведений ремонт харчоблоку, ЗОШ №16 – не проведений ремонт систем водопостачання, каналізації в сан. вузлах основного корпусу, не проведені роботи з утілення корпусу початкових класів, ЗОШ №40 – не завершені роботи з ремонту покрівлі, ЗОШ №33 – в обідній залі протікає стеля, пошкоджені міжпанельні стики. В дошкільних навчальних закладах: ДНЗ№103(вул.Океанівська.43),№133(вул.Металургів,30),№134(вул.Попеля, 76А), №139(вул. Океанівська,28А) – міжпанельні вертикальні і горизонтальні шви у місцях підвищеного продування і проникнення атмосферної вологи розгерметизовано, у деяких місцях зруйнований захисний шар стінових залізобетонних панелей, прогнилі дерев’яні елементи вікон, ДНЗ№130 (вул.Знаменська,5А) відбувається руйнування  цоколю, вода затікає під фундамент, у фойє просіла підлога. В ДНЗ №128 (вул.А.Макарова,62а), ДНЗ №70 ( вул. Фалеєвська,11)    проведені проектно-вишукувальні роботи та експертиза будівлі, але кошти  по капітальному ремонту на 2017р. не виділені.

     Про невідповідність вимогам діючого законодавства щодо безпеки дітей під час навчально-виховного процесу направлені листи до мера міста Миколаєва та начальника управління освіти Миколаївської міської ради.