Проведення семінар – нарад із спеціалістами державних лабораторій ветеринарно – санітарної експертизи на ринках Миколаївської області

1480495945_9ii

В Головному  управлінні  Держпродспоживслужби  в Миколаївській області 4 – 5 грудня 2017 року проведено семінар – наради зі спеціалістами державних лабораторій ветеринарно – санітарної експертизи на ринках Миколаївської області та уповноваженими особами, яким делеговано здійснення окремих видів державного контролю на бійнях, гуртівнях та потужностях з розбирання та обвалювання м’яса від імені компетентного органу, щодо основних паразитарних захворювань тварин та методи їх діагностики.

Всього на заходах були присутні 42 спеціаліста.

За ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області заходи відбулись за участю фахівців Державного науково – дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи завідувача науково – дослідного паразитологічного відділу – лікаря ветеринарної медицини – паразитолога, старшого наукового співробітника, кандидата ветеринарних наук Литвиненко Олега Петровича та заступника завідувача науково – дослідного паразитологічного відділу – лікаря ветеринарної медицини – паразитолога –  іхтіопатолога  Мірошніченко Олексія Івановича.

Відповідно до Плану заходів розглянуто питання:

-поширення та діагностика основних паразитарних захворювань тварин (трихінельоз, спорганоз, ехінококоз, цистицеркоз);

-хвороби риб та їх діагностика.

Під час проведення заходів представлено один із сучасних методів дослідження збудника трихінельозу, перетравлювання м’язової тканини свійських тварин у штучному шлунковому соку. Також продемонстровано методи іхтіопатологічних досліджень риби з повним розтином риби та дослідженням кожного органу на наявність паразитарних захворювань. Доповіді відбувались з використанням інформативно – презентативних матеріалів.

Особливу увагу присутніх спеціалістів зосереджено на питаннях щодо проведення ветеринарно – санітарної експертизи м’яса свійських тварин та дичини, а також риби та інших гідробіонтів.

Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області